Trwa ładowanie...

Abp Nycz: 90% młodych ludzi chce tradycyjnej rodziny

Metropolita warszawski, arcybiskup Kazimierz Nycz wyraził w orędziu skierowanym do Polaków radość, że "ponad 90% młodych ludzi w Polsce pragnie pięknej tradycyjnej rodziny, która ma dzieci i je wychowuje, i która stara się żyć i nadawać sens swojemu życiu właśnie w życiu rodzinnym i przez życie rodzinne".

Abp Nycz: 90% młodych ludzi chce tradycyjnej rodzinyŹródło: AFP
d3feoyy

- Zawsze trzeba bronić takich wartości jak: wiara i Kościół, prawda i wolność, niezbywalna godność człowieka oraz rodzina - mówił abp Nycz, życząc Polakom w kraju i zagranicą, aby święta przyniosły im radość płynącą ze zmartwychwstania Chrystusa i aby został on przez wszystkich rozpoznany.

Arcybiskup Nycz nawiązał także do - przypadającej w tym roku w Wielki Piątek - piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Jak podkreślił, "Jan Paweł II był tym naszym mistrzem, który przez całe swoje życie, a zwłaszcza przez ostatnie lata swojego życia, miesiące i tygodnie, uczył nas w jaki sposób swój krzyż łączyć z krzyżem Chrystusa".

Abp Nycz zwrócił też uwagę, że przy grobie papieża w sposób szczególny wierni przeżywają tajemnicę Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. - Grób papieża należy do tych grobów, przy których można powiedzieć, że cisza cmentarza nie jest ostatnim słowem - mówił.

Metropolita warszawski wygłaszał wielkanocne orędzie sprzed grobu księdza Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu.

d3feoyy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3feoyy
Więcej tematów