Trwa ładowanie...
d4jxyd8

Abp Marek Jędraszewski: ukazuje się człowieka jako istotę seksualną

- Walczy się dziś z człowiekiem wmawiając mu, że jest wolny; walczy się z jego osobową godnością, ukazując go jako istotę, która żyje tylko i wyłącznie seksem i to w najprzeróżniejszych, odbiegających od ludzkiej natury konfiguracjach - mówił podczas nabożeństwa w Myślenicach abp Marek Jędraszewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Marek Jędraszewski (zdj. ilustr.)
Abp Marek Jędraszewski (zdj. ilustr.) (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d4jxyd8

Na Rynku w Myślenicach (woj. małopolskie) odprawiono mszę św. z okazji 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Przewodniczył jej nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W nabożeństwie wziął udział także wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Homilię wygłosił krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski. Duchowny przypomniał o licznych koronacjach obrazów Matki Boskiej w Polsce w latach 60. Według niego wpisało się to w doświadczenie wspólnoty, która zmagała się z "ateistycznym systemem komunistycznym" oraz "uciekała się pod szczególną opiekę Matki Bożej".

Zobacz także: Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

- Czas zmagań bynajmniej się nie skończył - dodał abp Jędraszewski. - Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami. Ideologie ateistyczne, odrzucające prawdę o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę i który stworzył ich na swój obraz – kontynuował krakowski metropolita.

d4jxyd8

Jędraszewski dodał, że "jeżeli odrzuca się Boga, idą za tym groźne konsekwencje odnoszące się do człowieka". - Walczy się dzisiaj z człowiekiem wmawiając mu, że jest wolny; walczy się z jego osobową godnością, ukazując go jako istotę, która żyje tylko i wyłącznie seksem i to w najprzeróżniejszych, odbiegających od ludzkiej natury konfiguracjach. Walczy się także z małżeństwem i rodziną. Zwłaszcza z małżeństwem, które traktowane jest jako przejaw walki i ucisku kobiety przez mężczyznę. Nowa forma walki klas – stwierdził duchowny.

Według Jędraszewskiego, "walczy się także z polskim narodem i jego kulturą mającą taką wspaniała tradycję". - Kulturą, która nas ocaliła jako naród i dała powód do poczucia suwerenności – mówił arcybiskup.

d4jxyd8

Kim jest kontrowersyjny duchowny?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim Kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków - doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam duchowny złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d4jxyd8

Podziel się opinią

Share

d4jxyd8

d4jxyd8
Więcej tematów