Trwa ładowanie...

Abp Marek Jędraszewski nie odpuszcza. Skomentował słowa o "tęczowej zarazie"

- Gdyby Jezus zobaczył idący tzw. marsz równości, z pewnością zapłakałby nad jego uczestnikami, a jednocześnie wezwałby ich do nawrócenia - stwierdził na antenie Radia Maryja abp Marek Jędraszewski. Krakowski metropolita tłumaczył się także z czwartkowej homilii podczas nabożeństwa w Bazylice Mariackiej.
Share
Abp Marek Jędraszewski broni swoich słów o "tęczowej zarazie"
Abp Marek Jędraszewski broni swoich słów o "tęczowej zarazie"Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
dj1liz9

Podczas czwartkowej audycji w toruńskiej rozgłośni duchowny tłumaczył, że jego słowa "nie miały na celu obrażenia". - Używając pojęcia "tęczowa zaraza", mówiłem o ideologii, a nie o ludziach, którzy tę ideologię głoszą. Trzeba te dwie rzeczy bardzo wyraźnie odróżnić (...). A Kościół ludzi nie potępia - potępia zło, także zło, które przyjmuje kształt określonej ideologii - stwierdził Jędraszewski.

Krakowski metropolita dodał, że według niego "ideologia LGBT" ma składać się z systemu antywartości. Te mają odrzucać wartości chrześcijańskie "bardzo systematycznie i w sposób - nie bójmy się tego powiedzieć - totalitarny".

dj1liz9

Arcybiskup Jędraszewski podczas wywiadu nawiązał także do Marszu Równości w Białymstoku. Przyznał, że gdyby Jezus zobaczył taki pochód z Podlasia, to by zapłakał nad jego uczestnikami. - Płakałby, upominał i wołał o to, aby się nawrócili – dla ich dobra, dla dobra ich dzieci, dla dobra ich przyszłości - wyznał duchowny.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Powstanie Warszawskie. Kontrowersyjne słowa abp Jędraszewskiego

Przypomnijmy: w Bazylice Mariackiej 1 sierpnia odprawiono nabożeństwo w intencji Powstańców Warszawskich. Mszy przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Podczas kazania duchowny opisywał przebieg tragicznych wydarzeń z sierpnia '44. Nie zabrakło także odniesień do współczesności.

dj1liz9

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - mówił podczas homilii Jędraszewski. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa. Według duchownego to nie jest ideologia "marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska". - Nie czerwona, ale tęczowa - podkreślił ponownie duchowny.

W czwartek krakowska prokuratura poinformowała że otrzymała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. słów arcybiskupa. Złożył je m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Kim jest kontrowersyjny duchowny?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam duchowny złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

dj1liz9

Arcybiskup od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Maryja

dj1liz9

Podziel się opinią

Share
dj1liz9
dj1liz9
Więcej tematów