WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Abp Głódź nie stawił się w sądzie - sąd nałożył grzywnę

1 tys. zł grzywny nałożył na Archidiecezję Gdańską Sąd Rejonowy w Gdańsku. Na rozprawę o ujawnienie majątku archidiecezji nie stawił się bowiem metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Sławoj Leszek Głódź
Abp Sławoj Leszek Głódź (PAP, Fot: Adam Warżawa)
WP

O ujawnienie majątku Archidiecezji Gdańskiej wystąpił do sądu II Urząd Skarbowy w Gdańsku - powiedział rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski. - Toczy się bowiem postępowanie egzekucyjne administracyjne wobec archidiecezji. W takiej sytuacji można zażądać od dłużnika ujawnienia majątku - wyjaśnił.

Naczelnik II Urzędu Skarbowego w Gdańsku Marcin Matyjasik odmówił ujawnienia informacji, jakie postępowanie prowadzone jest wobec Archidiecezji Gdańskiej. - Objęte jest to tajemnicą skarbową. Jej złamanie grozi konsekwencjami prawnymi - powiedział.

Na Archidiecezję nałożono karę, ponieważ w sądzie nie stawił się osobiście abp Głódź, który jest jedyną osobą upoważnioną do przedstawienia wykazu majątku archidiecezji i złożenia pod nim przyrzeczenia.

WP

Na wniosek pełnomocnika II Urzędu Skarbowego radcy prawnego Danuty Rapackiej, której w sądzie towarzyszył komornik, wyłączono jawność rozprawy.

Obecny w sądzie dyrektor ekonomiczny Archidiecezji Gdańskiej ks. Piotr Tworek nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Polub WP Wiadomości
WP
WP