Trwa ładowanie...

Abp Głódź nie stawił się w sądzie - sąd nałożył grzywnę

1 tys. zł grzywny nałożył na Archidiecezję Gdańską Sąd Rejonowy w Gdańsku. Na rozprawę o ujawnienie majątku archidiecezji nie stawił się bowiem metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Share
Abp Głódź nie stawił się w sądzie - sąd nałożył grzywnę
Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d38dxso

O ujawnienie majątku Archidiecezji Gdańskiej wystąpił do sądu II Urząd Skarbowy w Gdańsku - powiedział rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski. - Toczy się bowiem postępowanie egzekucyjne administracyjne wobec archidiecezji. W takiej sytuacji można zażądać od dłużnika ujawnienia majątku - wyjaśnił.

Naczelnik II Urzędu Skarbowego w Gdańsku Marcin Matyjasik odmówił ujawnienia informacji, jakie postępowanie prowadzone jest wobec Archidiecezji Gdańskiej. - Objęte jest to tajemnicą skarbową. Jej złamanie grozi konsekwencjami prawnymi - powiedział.

Na Archidiecezję nałożono karę, ponieważ w sądzie nie stawił się osobiście abp Głódź, który jest jedyną osobą upoważnioną do przedstawienia wykazu majątku archidiecezji i złożenia pod nim przyrzeczenia.

Na wniosek pełnomocnika II Urzędu Skarbowego radcy prawnego Danuty Rapackiej, której w sądzie towarzyszył komornik, wyłączono jawność rozprawy.

Obecny w sądzie dyrektor ekonomiczny Archidiecezji Gdańskiej ks. Piotr Tworek nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

d38dxso

Podziel się opinią

Share
d38dxso
d38dxso
Więcej tematów