Trwa ładowanie...
dv6dpdm

Abp Gądecki: Kościół nie stoi po niczyjej stronie. "Mamy troszczyć się o zbawienie wszystkich ludzi"

- Rolą księży nie jest stanie po stronie prawicy, lewicy ani centrum. Stoimy po stronie bożej, a rolą katolików świeckich jest mądre zaangażowanie w działalność polityczną - podkreślił abp Stanisław Gądecki podczas zebrania.
Share
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.Źródło: newspix.pl, Fot: Jacek Herok
dv6dpdm

- Kapłani są przeznaczeni do tego, żeby dbać o życie wieczne wszystkich, niezależnie od tego, do jakiej partii politycznej należą - tłumaczy abp podczas trwającego 378. Zebrania Plenarnego KEP. - Mamy troszczyć się o zbawienie wszystkich ludzi. Dlatego zadaniem kapłanów nie jest angażowanie się w życie polityczne, a w szczególności życia partyjne - podkreśla.

Odnośnie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił "więź, jaka łączy kościół z narodem polskim".

dv6dpdm

- Do odrodzenia się państwa przyczyniła się działalność rzeszy duchowieństwa. To była i działalność parlamentarna, i gospodarczo-ekonomiczna, i prospołeczna - ocenił abp Gądecki. - Wtedy, kiedy poza ziemiaństwem nie było prawie inteligencji, to właśnie duchowieństwo dźwigało w dużej mierze ciężar odpowiedzialności za walkę o niepodległość Polski - mówi.

Jest reakcja PiS na materiał BBC o Polsce"

W poniedziałek hierarcha wziął również udział w konferencji "Rodzina fundamentem niepodległości". Abp ocenił, że "żyjemy w antyrodzinnym i antychrześcijańskim klimacie". - Jeżeli mamy ocaleć to musimy przejść od prymatu ekonomii do prymatu osoby - podkreślił.

Przewodniczący KEP znany jest również ze swoich licznych apelów do rządu odnośnie uchodźców. - Bezpieczeństwo uchodźcy, który potrzebuje pomocy, jest ważniejsze niż bezpieczeństwo narodowe - podkreśla.

Źródło: episkopat.pl

dv6dpdm

Podziel się opinią

Share
dv6dpdm
dv6dpdm
Więcej tematów