Trwa ładowanie...

Aborcja w Polsce. Nadzieja dla kobiet? Obietnica posła PiS

Aborcja w Polsce. Pojawiła się nadzieja dla kobiet na złagodzenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Pomoc zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha.
Share
Aborcja w Polsce. Jest nadzieja dla kobiet? Ważna obietnica Bolesława Piechy z PiS
Aborcja w Polsce. Jest nadzieja dla kobiet? Ważna obietnica Bolesława Piechy z PiSŹródło: PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka
dxhm5i0

Aborcja w Polsce budzi od czwartku wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna - wykonywana ze względu na duże prawdopodobieństwo nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża jego życiu, jest sprzeczna z Konstytucją RP.

Aborcja w Polsce. Nadzieja dla kobiet? Bolesław Piecha składa deklarację

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał falę protestów. W Polsce trwa "Strajk Kobiet". Jego uczestnicy domagają się przywrócenia prawa do wykonywania aborcji właśnie ze względu na tę przesłankę.

dxhm5i0

Działania protestujących przynoszą pierwsze efekty. Widać było to po wypowiedziach posła PiS Bolesława Piechy, który sam z zawodu jest ginekologiem.

TK zdecydował ws. aborcji. Joanna Scheuring-Wielgus uderza w Jarosława Kaczyńskiego

W programie "Sprawdzam" na antenie TVN24 zapowiedział on powstanie specjalnego zespołu, który będzie pracował nad ustawą aborcyjną, która pomoże złagodzić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

dxhm5i0

Aborcja w Polsce. Bolesław Piecha: Nie chcemy zmuszać matek chorych dzieci do heroizmu

- Nie za bardzo się cieszę z wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Ja mogę powiedzieć, że już w przyszłym tygodniu chcemy się spotkać w jakimś gronie i zaprosić medyków, by spróbować zdefiniować to, co jest wadą letalną - podkreślił Bolesław Piecha.

Jak podkreślił, politycy PiS dostrzegają problematyczną sytuację kobiet związaną z zakazem aborcji eugenicznej. - To jest dramat kobiet. Zwłaszcza jeżeli te wady mają charakter letalny, one są albo genetyczne lub wrodzone. Dziś jesteśmy to w stanie stwierdzić ze 100-procentową pewnością - zaznaczył poseł i ginekolog.

Bolesław Piecha złożył też deklarację, że "będzie dążył ze wszystkich sił, by taki zespół powstał i wypracował pewien konsensus". - Na pewno nie chcemy zmuszać matek chorych dzieci, które są jeszcze w łonie matki, do heroizmu. Na pewno tego nie chcemy - podkreślił. - Rozmawiałem już z kilkoma kolegami w tej sprawie - dodał poseł PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxhm5i0

Podziel się opinią

Share
dxhm5i0
dxhm5i0
Więcej tematów