Trwa ładowanie...

Aborcja. Ewa Kopacz: Jarosław Kaczyński zgotował piekło kobietom

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji ze względu na letalną wadę płodu nadal wywołuje emocje. - Jarosław Kaczyński zgotował piekło kobietom tu na Ziemi (...). On po prostu nie lubi kobiet - mówiła w najnowszym wywiadzie Ewa Kopacz. Była premier recenzowała także działania rządu w trakcie pandemii.
Share
Aborcja. Ewa Kopacz krytykuje Jarosława Kaczyńskiego
Aborcja. Ewa Kopacz krytykuje Jarosława KaczyńskiegoŹródło: East News, Fot: Grzegorz Banaszak
d286brd

Ewa Kopacz w rozmowie z TVN24 komentowała październikowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że gremium stwierdziło, że aborcja ze względu na letalną wadę płodu jest niezgodne z Konstytucją RP. - Jarosław Kaczyński zgotował piekło polskim kobietom tu na Ziemi. Nie ma edukacji seksualnej, jedynie 30 proc. Polek ma dostęp do antykoncepcji, dalej mamy wysoką śmiertelność na raka szyjki macicy, szczepionka na HPV nadal nie jest refundowana - wyliczała Ewa Kopacz.

- Jarosław Kaczyński nie lubi kobiet, on pewnie się ich boi. Ale nie wziął pod uwagę, że Polkami nie można manipulować, że one sobie cenią wolność wyboru. A tą decyzją TK zmusił je do heroizmu - oceniła była premier.

Była szefowa rządu komentowała także ostatnie stanowisko PO w sprawie aborcji. Według największej formacji opozycyjnej aborcja powinna być dostępna do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety po konsultacjach z lekarzem i psychologiem (jako nowa, czwarta przesłanka).

d286brd

Daniel Obajtek. Kolejna publikacja "Gazety Wyborczej". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Rząd a koronawirus. Ewa Kopacz ocenia działania swojego następcy

- Platforma poszła krok dalej, bo widzi kobiety które sobie nie radzą w sytuacji alkoholu, narkomanii i przemocy w rodzinie. Często są zmuszane do seksu i są zależne od ciemiężyciela. Jestem dumna i zadowolona z tego zrozumienia kobiet. Dobrze, że nie przyjęliśmy żaadnej radykalnej propozycji - dodała Ewa Kopacz.

d286brd

Była minister zdrowia była pytana o to, czy pochwali za coś rząd podczas walki z pandemią COVID-19. - To trudne pytanie. Pochwaliłabym za cykliczne konferencje prasowe. Minister zdrowia wychodzi i przekazuje najnowsze dane epidemiczne. W tym są dobrzy, bo co kilka dni mamy możliwość zapoznać z takimi "suchymi danymi" - mówiła Ewa Kopacz.

- W środę minister Adam Niedzielski mówił nieco więcej niż zwykle, bo przekazał informacje o darmowych maseczkach przekazanych do regionów Polski najbardziej zagrożonych koronawirusem. Przekazał też informacje o akcji pulsoksymetr. Także jego wystąpienie oceniam wyżej niż wszystkie wcześniejsze - dodała europosłanka Koalicji Obywatelskiej.

Marcin Kierwiński ostro o Pawle Kukizie. "Marny przewodniczący, marny analityk"

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d286brd

Podziel się opinią

Share
d286brd
d286brd
Więcej tematów