Trwa ładowanie...
d2ntl2v

90 osób zginęło na drogach w ubiegłym tygodniu

90 osób zginęło, a 1420 zostało rannych w 1058 wypadkach, do których doszło w ubiegłym tygodniu (20-26 sierpnia) - poinformowała w poniedziałek policja.

d2ntl2v

Podczas ostatniego weekendu utonęło 20 osób, z czego 4 to osoby poniżej 18 roku życia. Od początku sierpnia utonęło w sumie 156 osób. 20 z nich nie ukończyło 18 lat. W lipcu utonęło 222 osób (52 poniżej 18 roku życia).

Na drogach, w porównaniu do poprzedniego tygodnia (13-19 sierpnia), wydarzyło się o 37 wypadków mniej, w których zginęło o 18 osób mniej. Było też o 39 rannych mniej.

Siedem osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek rano w woj. łódzkim na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 Gdańsk-Katowice z drogą nr 484 prowadzącą od "jedynki" do Bełchatowa. TIR wjechał w bok jadącego z Kamieńska do Rogowca koło Bełchatowa autobusu wiozącego pracowników Elektrowni Bełchatów SA.

W sobotę 25 sierpnia w rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim utonęli trzej młodzi mężczyźni i kobieta. Młodzi ludzie, w wieku 25-30 lat, kąpali się w miejscu niedozwolonym - przy jazie, gdzie woda jest spiętrzona i tworzą się wiry.
50-letni pijany mężczyzna utonął w piątek w Pile po tym, jak usiłował dogonić butelkę z wódką, która odpłynęła, gdy włożył ją do glinianki dla schłodzenia. Wszyscy uczestnicy biesiady nad brzegiem glinianki mieli we krwi ponad 2 promile alkoholu. Początkowo byli przekonani, że mężczyzna chce ich nastraszyć i celowo nurkuje - powiedział w poniedziałek rzecznik pilskiej policji, komisarz Mirosław Grześkowiak. (jd)

d2ntl2v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ntl2v
Więcej tematów