Trwa ładowanie...

89 ofiar zamachu na wschodzie Afganistanu

Afgańskie wojsko poinformowało, że do 89 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego zamachu bombowego na targowisku w prowincji Paktika na wschodzie kraju. Wcześniej media podawały, że w wyniku eksplozji zginęło ok. 40 osób.

Share
89 ofiar zamachu na wschodzie Afganistanu
Źródło: AFP, Fot: Pajhwok News Agency
d2wybbe

Rzecznik afgańskiego resortu obrony generał Zahir Azimi oświadczył, że w zamachu ranne zostały też 42 osoby; zniszczeniu uległo 20 sklepów. Wojsko do pomocy poszkodowanym wysłało śmigłowce i karetki, które przetransportowały rannych do okolicznego szpitala

Policja oświadczyła, że ładunki wybuchowe były umieszczone w samochodzie, który eksplodował wjeżdżając na zatłoczone targowisko. Funkcjonariusze przed wybuchem próbowali go zatrzymać.

d2wybbe

Do wybuchu doszło w regionie graniczącym z pakistańską prowincją Północny Waziristan, gdzie trwa ofensywa przeciwko talibom. W związku z działaniami pakistańskiej armii część rebeliantów została zmuszona do opuszczenia Pakistanu i szukania schronienia w Afganistanie.

W zeszłym tygodniu w serii zamachów bombowych w Afganistanie zginęło co najmniej 10 osób na południu i wschodzie kraju. Podobne incydenty podsycają obawy o bezpieczeństwo Afganistanu po ostatecznym wycofaniu się z tego kraju sił międzynarodowych, co ma nastąpić do końca bieżącego roku.

d2wybbe

Podziel się opinią

Share
d2wybbe
d2wybbe
Więcej tematów