Trwa ładowanie...
d31wnjs

865 kandydatów na posłów, 11 na senatorów wystawia Alternatywa

865 kandydatów na posłów we wszystkich 41 okręgach wyborczych i 11 kandydatów na senatorów wystawia Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny - poinformowali w poniedziałek w Katowicach liderzy Ruchu.

Share
d31wnjs

Ponieważ Państwowa Komisja Wyborcza zawiesiła naszą rejestrację na 6 dni - mieliśmy na nią tylko 8 godzin. Mimo to Ruch Społeczny Alternatywa zarejestrował swoje listy kandydatów na posłów we wszystkich 41 okręgach - powiedział podczas konferencji prasowej Bogusław Ziętek, sekretarz komisji krajowej Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80, który otwiera listę Alternatywy w Gliwicach.

Wbrew zapowiedziom - Alternatywa wystawia 11 kandydatów na senatorów. Wcześniej jej przedstawiciele deklarowali, że nie wystawią kandydatów do Senatu, ponieważ uważają go za instytucję zbędną w Polsce.

Ponad 60% kandydatów Alternatywy nie należy do żadnej partii. To świadczy o skuteczności naszych haseł programowych i zapotrzebowaniu na nie - uważa przewodnicząca koła parlamentarnego Alternatywy poseł Janina Kraus.

Część kandydatów to związkowcy (np. z Sierpnia 80), pozostali należą do 19 partii politycznych, m.in.: 225 do Ruchu Społecznego Alternatywa, 91 - do KPN-Ojczyzna, 17 - do Polskiej Partii Ekologicznej "Zielonych", 9 - do Biedoty Polskiej, 7 - do Krajowego Porozumienia Emerytów i Rencistów, 6 - do Sojuszu Nowych Sił, 5 - do Narodowego Odrodzenia Polski, 4 - do PSL Mikołajczykowskiego. (an)

d31wnjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31wnjs
d31wnjs
Więcej tematów