Trwa ładowanie...
d155vnt
d155vnt

800 osób manifestuje na Ukrainie przeciwko Gruzji

Około 800 osób wzięło udział w manifestacji w ukraińskim mieście Sewastopol, gdzie znajduje się baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, wyrażając poparcie dla Rosji i potępienie dla Gruzji - poinformowała agencja AFP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d155vnt

Protestujący skandowali "Hańba Juszczence!" i "Hańba Saakaszwilemu!". Wśród demonstrujących byli głównie młodzi ludzie, zgromadzeni na wezwanie prorosyjskich sił wrogich prezydentom Ukrainy i Gruzji Wiktorowi Juszczence i Micheilowi Saakaszwilemu.

Na transparentach można było przeczytać hasło "Juszczenko i Saakaszwili są agresorami".

Zebrani przyjęli rezolucję potępiającą "gruzińskich agresorów", którzy 7 sierpnia rozpoczęli ofensywę w Osetii Południowej. Potępili też Kijów, który stanął po stronie Gruzji, zaostrzając zasady przekraczania granicy Ukrainy przez stacjonujące na Krymie okręty i samoloty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Zażądali od Ukrainy "wstrzymania wszelkich działań skierowanych przeciwko Flocie Czarnomorskiej".

Zaapelowali też do Moskwy o uznanie niepodległości Osetii Południowej i Abchazji.

Półwysep krymski, przyłączony do Ukrainy w 1954 r. przez sowieckiego przywódcę Nikitę Chruszczowa, jest zamieszkany niemal wyłącznie przez ludność prorosyjską.

d155vnt

Podziel się opinią

Share
d155vnt
d155vnt
Więcej tematów