Trwa ładowanie...
d3l2dak

800 ataków na niemieckie ośrodki dla uchodźców

• Od początku roku w Niemczech doszło do blisko 800 przestępstw przeciwko ośrodkom dla uchodźców - poinformował w środę Federalny Urząd Kryminalny BKA w Wiesbaden
• Większość sprawców działała z pobudek skrajnie prawicowych, w 61 przypadkach doszło do podpaleń
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
800 ataków na niemieckie ośrodki dla uchodźców
(PAP/EPA, Fot: BERND VON JUTRCZENKA)
d3l2dak

Dane zebrane przez BKA świadczą o wzroście tego rodzaju przestępczości w porównaniu z rokiem ubiegłym. Do połowy października policja zarejestrowała 797 ataków na miejsca zakwaterowania imigrantów, w zeszłym roku do listopada zgłoszono 637 takich przypadków.

W 740 przypadkach sprawcy kierowali się motywami skrajnie prawicowymi, w pozostałych takiej motywacji nie można wykluczyć, nie ma jednak na nią dowodów - oświadczył BKA.

Najczęstszym przestępstwem były uszkodzenia budynków (320), a następnie ataki z użyciem przemocy (137), propaganda antyimigrancka (180). W omawianym okresie doszło do 61 podpaleń i 10 przestępstw z użyciem materiałów wybuchowych. W czterech przypadkach bomby eksplodowały na terenie ośrodków lub w ich pobliżu.

d3l2dak

W całym roku 2015 w Niemczech popełniono 1031 przestępstw przeciwko miejscom związanym z uchodźcami - pięciokrotnie więcej niż rok wcześniej.

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało 890 tys. osób z zamiarem ubiegania się o azyl. W tym roku do października było ich ponad 200 tys.

Zobacz także: Seria ataków i podpaleń. Niemcy niechętni wobec uchodźców?

d3l2dak

Podziel się opinią

Share

d3l2dak

d3l2dak
Więcej tematów