Trwa ładowanie...
dcc286l

80. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.; Dzień Wojska Polskiego

Share
dcc286l
20Nieznanego%20%AFo%B3nierza.jpg
20Nieznanego%20%AFo%B3nierza.jpg

Cud nad Wisłą ocalił polską niepodległość i demokrację europejską - powiedział we wtorek prezydent Aleksander Kwaśniewski przed warszawskim Grobem Nieznanego Żołnierza, podczas uroczystej odprawy wart z okazji Święta Wojska Polskiego i przypadającej w tym roku 80. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Kwaśniewski zwrócił uwagę, że w 1920 r. w obronie polskiej niepodległości formowała się wielka koalicja. Dodał, że trudno nie wspomnieć innego sierpnia - 1980 r., gdy robotnicy Wybrzeża upomnieli się o ludzką godność, demokrację, o racjonalną gospodarkę, o prawa pracownicze.

W uroczystości wzięli udział m.in. Maciej Płażyński i Jerzy Buzek.
Premier odsłonił we wtorek, w podwarszawskim Ossowie, pomnik ks. Ignacego Skorupki, który zginął w Bitwie Warszawskiej. Na uroczystości obecny był ostatni prezydent RP na Uchodźctwie - Ryszard Kaczorowski i nieliczni żyjący uczestnicy Bitwy Warszawskiej.
Ks. Ignacy Skorupka jest jednym z wielu wspaniałych polskich kapłanów, którzy walczyli o Polskę. Ks. Skorupka i ks. Jerzy Popiełuszko to przykłady wybijania się ponad przeciętność i codzienność - powiedział premier.(as)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dcc286l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcc286l
dcc286l
Więcej tematów