Trwa ładowanie...
d2mtf4f
IAR

700 tysięcy dzieci unijnych imigrantów w brytyjskich szkołach

• Brytyjski system oświaty nie daje sobie rady z napływem dzieci imigrantów z Unii Europejskiej • Jak ujawniło zlecone przez rząd studium, jest ich obecnie w Wielkiej Brytanii niemal 700 tysięcy
Share
700 tysięcy dzieci unijnych imigrantów w brytyjskich szkołach
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d2mtf4f

Taką liczbę, a dokładniej 699 tysięcy, wypatrzyły brytyjskie media w załączniku do strony internetowej parlamentu. Został on opublikowany w ubiegłym tygodniu, kiedy uwagę opinii publicznej zaprzątały wybory lokalne. Teraz jednak ujawnienie skali trudności brytyjskich szkół w związku z imigracja dolało oliwy do ognia debaty przed referendum unijnym.

Zlecone przez ministerstwo oświaty studium ma ułatwić podjęcie środków zaradczych, bo wiele brytyjskich szkół ma trudności z nauczaniem angielskiego dzieci imigrantów, zbyt licznymi klasami i brakiem nauczycieli.

Raport łączy wszystkie dzieci matek urodzonych w państwach Unii Europejskiej - zarówno te, które przybyły wraz z nimi, jak i urodzone już w Wielkiej Brytanii, w tym w małżeństwach mieszanych. Z przytoczonych liczb wynika, że rekordowy roczny napływ uczniów z państw Unii wyniósł 25 tysięcy dzieci. Przodują Polska, Niemcy i Litwa.

d2mtf4f

Podziel się opinią

Share
d2mtf4f
d2mtf4f
Więcej tematów