Trwa ładowanie...
d3t3c3g

70 zabitych w zamachu bombowym w Bagdadzie. Za zamachem stoi Państwo Islamskie

• 70 ofiar śmiertelnych dwóch bomb w Bagdadzie
• Do przeprowadzenia zamachu przyznało się Państwo Islamskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce zamachu w Iraku
Miejsce zamachu w Iraku (PAP/EPA, Fot: Ahmed Ali)
d3t3c3g

70 osób zginęło, a ponad sto zostało rannych wskutek zdetonowania przez terrorystów samobójców dwóch bomb w szyickiej dzielnicy Bagdadu zwanej Miastem Sadra - poinformowały irackie źródła policyjne i medyczne.

Do przeprowadzenia zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Według dwóch źródeł policyjnych zamachowcy wjechali motocyklami na zatłoczone targowisko, gdzie sprzedawane są telefony komórkowe. Zamieszczony w internecie komunikat Państwa Islamskiego głosi, że dwaj jego bojownicy samobójcy przeprowadzili atak, zabijając i raniąc "setki politeistycznych odszczepieńców" - jak sunniccy fanatycy określają szyitów.

d3t3c3g

Zamachowcy samobójcy z bombami oraz inni przybyli na samochodach i pieszo bojownicy Państwa Islamskiego przypuścili w niedzielę nad ranem atak na znajdujące się na zachodnich obrzeżach aglomeracji bagdadzkiej miasto Abu Ghraib, zajmując tam pozycje w silosie zbożowym i na cmentarzu oraz zabijając co najmniej 17 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa - poinformowały irackie władze. Według nich w niedzielę wieczorem na terenie silosu wciąż trwały walki.

Jak zaznacza Reuters, niedzielne ataki są największą od miesięcy akcją zbrojną Państwa Islamskiego w rejonie Bagdadu.

d3t3c3g

Podziel się opinią

Share
d3t3c3g
d3t3c3g