Trwa ładowanie...
d175zjy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

7 maja w Warszawie manifestacja współorganizowana przez Ruch Narodowy

• Ma być to kontrmanifestacja dla marszu KOD i partii opozycyjnych
• Protest odbyć się ma pod hasłem "Odwagi Polsko"
• Organizatorami są Ruch Narodowy, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę oraz Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz przeciw terroryzmowi zorganizowany przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską w Łodzi w 2015 roku.
Marsz przeciw terroryzmowi zorganizowany przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską w Łodzi w 2015 roku. (Agencja Gazeta, Fot: Marcin Stępień)
d175zjy

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Marcin Dybowski (Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy) stwierdził, że manifestacja ta ma być "kontrmanifestacją do manifestacji organizowanej przez Targowicę".

- Uważamy, że w wielu sprawach dotyczących naszej ojczyzny potrzeba odwagi. Także tej odwagi dla rządu, dla prezydenta, by te sprawy śmiało kontynuowali i bardziej brali pod uwagę napomnienia - chęć współpracy ze środowiskami opozycyjnymi - ale nie tych opozycyjnych, które zaliczamy do Targowicy - dodał.

Dybowski poinformował, że marsz rozpocznie się o godz. 11. w praskiej katedrze św. Floriana skąd po mszy za ojczyznę uczestnicy manifestacji przejdą na drugą stronę Wisły mostem Śląsko-Dąbrowskim przez Plac Zamkowy do pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

d175zjy

Również 7 maja w stolicy obchodzony będzie Dzień Europy. Wspólny marsz pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie" organizują Komitet Obrony Demokracji, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Marsz ma rozpocząć się o godz. 13. przed siedzibą TK przy al. Szucha i przejść na plac Piłsudskiego. W tym dniu, w ramach Dnia Europy w południe ulicami stolicy przejdzie też Parada Schumana.

Poseł niezrzeszony i jednocześnie przedstawiciel Ruchu Narodowego Robert Winnicki stwierdził na konferencji, że Unia Europejska, "to przede wszystkim twór lewicowo-liberalny, który próbuje niszczyć tożsamość i suwerenność państwa europejskich". - Nasza inicjatywa jest inicjatywą przeciw Targowicy. 7 maja bardzo mocno polaryzuje, kto jest za Polską (...), a kto jest przeciwko Polsce (...) - powiedział.

Liderzy KOD, PO, Nowoczesnej, PSL oraz lewicy pozaparlamentarnej wezwali w czwartek do udziału w marszu 7 maja i zamanifestowania przywiązania do wartości demokratycznych oraz pokazania nowoczesnego patriotyzmu.

d175zjy

Podziel się opinią

Share

d175zjy

d175zjy
Więcej tematów