Trwa ładowanie...

580 tysięcy złotych nagrody za 3 miesiące pracy? Mamy raport finansowy spółki Lotos

3,26 miliona złotych – taką wysokość nagród rocznych mają wpisaną za 2018 rok członkowie zarządu państwowej spółki paliwowej Lotos. Wśród nich jest m.in. były prezes Marcin Jastrzębski, któremu wyliczono 580 tysięcy tytułem bonusów za 3 miesiące pracy. Decyzja w sprawie przyznania bonusów ma zapaść w ciągu najbliższych dni.

Share
580 tysięcy złotych nagrody za 3 miesiące pracy? Mamy raport finansowy spółki Lotos
Źródło: East News, fot: Andrzej Hulimka
d35nq8s

Informację o nagrodach rocznych spółka ujawniła w raporcie finansowym za 2018 rok. Największą premię wpisaną ma Jarosław Kawula – 1,01 mln zł; Mateusz Bonca 900 tys. zł; Marcin Jastrzębski 580 tys. zł; Patryk Demski 300 tys. zł; Robert Sobków 300 tys. zł; Jarosław Wittstock 170 tys. zł.

Przypomnijmy, że spółką kieruje obecnie 5-osobowy zarząd: prezesem jest Mateusz Bonca, a wiceprezesami są: Jarosław Kawula, Patryk Demski, Robert Sobków i Jarosław Wittstock

W marcu 2018 roku stanowisko prezesa Grupy Lotos stracił Marcin Jastrzębski. W 2017 roku wysokość jego nagrody wyniosła 460 tysięcy złotych.

d35nq8s

Jastrzębski był formalnie prezesem spółki od 12 stycznia 2017 r. Wcześniej pełnił obowiązki prezesa od listopada 2016 r., po odwołaniu poprzedniego szefa Grupy Roberta Pietryszyna, który z kolei zarządzał gdańską grupą przez pół roku.

W 2018 roku członkowie zarządu otrzymali również wysokie pensje. Prezes Mateusz Bonca zarobił 710 tys. zł, wiceprezes Jarosław Kawula 690 tys. zł. Z kolei Patryk Demski, który jest wiceprezesem od maja ubiegłego roku – 300 tys. zł.

Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

Lotos argumentuje, że spółka jest w bardzo dobrej kondycji finansowej.

d35nq8s

- Wyniki finansowe Grupy Kapitałowej LOTOS osiągnięte w 2018 roku są dowodem na bardzo dobrą kondycję firmy. Spółka wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 1,6 mld zł – czytamy na stronie Lotosu.

Równocześnie w przysłanym e-mailu w poniedziałek wieczorem, przedstawiciele spółki zaprzeczają, że zarządowi wypłacono nagrody rocznej.

- Członkom Zarząd Grupy LOTOS S.A. nie przyznano nagrody rocznej za ubiegły rok, a także za rok 2017 - twierdzi Mikołaj Szlagowski z grupy LOTOS.

Według naszych informacji, pieniądze przypisane do nagród rocznych poszczególnych członków zarządów to obligatoryjna rezerwa zawiązywana na poczet ewentualnej nagrody. O jej przyznaniu i wysokości decyduje Rada Nadzorcza, ale dopiero po spełnieniu kilku warunków - przyjęciu sprawozdania na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, otrzymaniu absolutorium przez członków Zarządu oraz pozytywnej ocenie realizacji postawionych zadań przez RN.

Najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ma odbyć się w czerwcu 2019 roku. Sprawdzimy, jaka będzie decyzja w sprawie ewentualnych nagród.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35nq8s

Podziel się opinią

Share
d35nq8s
d35nq8s
Więcej tematów