Trwa ładowanie...
d2n0erb

52 stypendystów Funduszu Pomocy Młodym Talentom

Łukasz Lamch dziękuje Jolancie Kwaśniewskiej za przyznanie mu stypendium Funduszu Pomocy Młodym Talentom (PAP/Jacek Turczyk)
52 wybitnie zdolnych młodych ludzi z całej Polski zostało stypendystami Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. W czwartek prezydencka para wręczyła im stypendia.

d2n0erb
d2n0erb

Wyróżnieni to uczniowie szkół podstawowych i średnich, zarówno ze wsi i małych miasteczek, jak i z dużych ośrodków. Nagrodzeni wyróżniają się w naukach humanistycznych lub ścisłych. Są też uczniowie wybitnie uzdolnieni artystycznie i sportowo.

Najstarsi wyróżnieni mają po 17 lat. Najmłodsi to 9-letni Michał Kalcowski i 10-letni Patryk Matwiejczuk.

Michał Kalcowski z Bierutowic fascynuje się tańcem. Zajął drugie miejsce podczas mistrzostw świata w hip-hopie w Bremenhaven w Niemczech. Marzy o tym, aby wrócić do szkoły tańca we Wrocławiu, z której musiał zrezygnować ze względów finansowych.

Patryk Matwiejczuk ze Szczecina jest niezwykle uzdolnionym niewidomym pianistą. Jest laureatem konkursów pianistycznych w Żaganiu i Kłodzku. Otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu w Ciechocinku.

d2n0erb

Fundowane przez sponsorów stypendia wynoszą 3 tys. zł. Po 1,5 tys. zł państwo Kwaśniewscy wręczyli rodzeństwu z Myślenic - 15-latkom Monice i Tomaszowi Rosom, laureatom wielu ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego w kategorii tańców latynoamerykańskich.

Przyznano też wyróżnienie specjalne - komputer otrzymał 15-letni Grzegorz Maj z Człuchowa, laureat konkursów matematycznych i fizycznych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Juniorów.

Fundusz Pomocy Młodym Talentom państwa Kwaśniewskich to największy prywatny fundusz przyznający co roku stypendia uzdolnionym dzieciom. Środki przekazywane stypendystom pochodzą od darczyńców. (jask)

d2n0erb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n0erb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj