Trwa ładowanie...

51 proc. Polaków niezadowolonych z sytuacji w kraju. Nowy sondaż Kantar Public

Ponad połowa Polaków uważa, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Public. Jednocześnie większość ankietowanych pozytywnie ocenia sytuację gospodarczą Polski i w najbliższych 3 latach przewiduje poprawę swojej sytuacji materialnej.

Share
51 proc. Polaków niezadowolonych z sytuacji w kraju. Nowy sondaż Kantar PublicŹródło: Fotolia
d2jfofx

51 proc. badanych odpowiedziało, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Jest to wzrost o 1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Natomiast tylko 36 proc. ankietowanych stwierdziło, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrą stronę. Myśli tak o 3 pkt. proc. więcej ankietowanych.

13 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

Ankietowani zupełnie inaczej oceniają sytuację gospodarczą Polski. 52 proc. z nich uważa, że gospodarka rozwija się. Jednak zdaniem 47 proc. badanych jest to powolnych wzrost. Odmienne zdanie ma 37 proc. osób, które uważa że gospodarka znajduje się w kryzysie, w tym 7 proc., że w głębokim kryzysie.

d2jfofx

Polacy pozytywnie myślą o przyszłości

Według Kantar Public, większość Polaków nie myśli źle o swojej przyszłości. Nieco ponad jedna trzecia (34 proc.) osób jest nastawiona optymistycznie i wierzy, że jej warunki materialne poprawią się w ciągu najbliższych trzech lat. 39 proc. ankietowanych uważa, że ich sytuacja się nie zmieni, a co piąty badany (21 proc.) zakłada pogorszenie swojej sytuacji materialnej.

W porównaniu do wyników z marca, w najnowszym badaniu o 5 pkt. proc. zwiększył się odsetek osób optymistycznie patrzących w swoją przyszłość.

Na pytanie o możliwość znalezienia pracy w Polsce ponad połowa (57 proc.) odpowiedziała, że można znaleźć zatrudnienie bez większych kłopotów. Jednocześnie 51 proc. badanych uważa, że w Polsce można znaleźć pracę, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało.

Prawie co trzeci ankietowany (30 proc.) uważa, że trudno jest znaleźć jakąkolwiek pracę, natomiast 6 proc. sądzi, że nie jest to w ogóle możliwe.

Kantar Public przeprowadził badanie między 6 a 11 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, 1067-osobowej próbie mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

d2jfofx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jfofx
d2jfofx
Więcej tematów