Trwa ładowanie...

500 plus to nie wszystko. Rząd szykuje kolejne ulgi dla rodzin

Rząd ma wkrótce przedstawić nowe rozwiązania podatkowe dla rodzin. Ma to być kolejne wsparcie po programie 500 plus, który od ponad 6 lat jest comiesięcznym wsparciem dla rodziców. Pomysł ten ma zachęcić młodych do zakładania rodzin.
Share
Rząd przygotowuje kolejne wsparcie dla rodzin
Rząd przygotowuje kolejne wsparcie dla rodzinŹródło: Getty Images, Fot: NurPhoto
d1dlrrk

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne w 2015 roku, a jednym z elementów kampanii wyborczej było wprowadzenie programu 500 plus. Ten cieszy się sporą popularnością wśród Polaków, zwłaszcza że korzystać z niego może każdy rodzic bez względu na liczbę dzieci i osiągane dochody.

Rząd szykuje wsparcie dla rodzin

W założeniu rządzących program 500 plus miał poprawić współczynnik dzietności wśród Polaków. Tak się jednak nie stało i wciąż według danych GUS więcej jest w naszym kraju zgonów niż narodzin. Dlatego rząd myśli nad kolejnym wsparciem dla rodzin. Marlena Maląg podczas konferencji z ministrami państw V4 powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki już wkrótce przedstawi nowe rozwiązania w kwestii podatkowej dla rodzin.

d1dlrrk

Na czym miałaby polegać nowa ulga dla rodzin? - Już w niedługim czasie pan premier Mateusz Morawiecki będzie w polityce podatkowej skierowanej dla rodzin ogłaszał nowe, korzystniejsze rozwiązania. Chcemy zachęcać młodych ludzi do zakładania rodzin - powiedziała Marlena Maląg, która jest ministrem rodziny i polityki społecznej.

Program 500 plus nie jest zagrożony

Ponad tydzień temu szefowa ministerstwa rodziny i polityki społecznej zapewniła, że programy społeczne rządu nie są zagrożone. Stwierdziła wówczas, że również sytuacja na rynku pracy jest pod kontrolą.

Niepokojący sondaż dla PiS. Magdalena Sroka komentuje

d1dlrrk

Podziel się opinią

Share
d1dlrrk
d1dlrrk
Więcej tematów