Trwa ładowanie...

500 plus i 300 plus: złożono ponad 3 miliony wniosków o przyznanie świadczeń z programów PiS

500 plus i 300 plus: złożono 3 miliony podań o przyznanie funduszy w ramach programów PiS „Rodzina 500 Plus” oraz „Dobry Starty”. Podpowiadamy, w jaki sposób należy złożyć wniosek.

Share
500 plus i 300 plus: złożono ponad 3 miliony wniosków o przyznanie świadczeń z programów PiS
Źródło: iStock.com
d70mnwj

500 plus – ile wniosków złożono i jak należy to uczynić?

Do tej pory złożony aż 2,11 min wniosków online o przyznanie pieniędzy w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Wiadomo, że im szybciej złożony zostanie wniosek, tym prędzej przelane zostaną pieniądze. Złożenie podań o przyznanie środków do końca września gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem do lipca. Natomiast osoby, które złożą wnioski w późniejszych terminach, nie otrzymają wyrównania za poprzednie miesiące. Wówczas świadczenie zostanie wypłacone od miesiąca, w którym złożono wniosek. Przypominamy, że wniosek w ramach programu Rodzina 500 Plus można składać od lipca na trzy następujące sposoby:

  • za pomocą strony empatia.mrpips.gov.pl
  • poprzez bankowość elektroniczną
  • z wykorzystaniem platformy PUE ZUS

Osoby, które złożyły wniosek elektronicznie, otrzymały już pierwsze wypłaty z programów. Wnioski drogą papierową będzie można składać dopiero od 1 sierpnia 2019.

300 plus – ile wniosków złożono i jak należy to uczynić?

Powszechnie wiadomo, że Dobry Start zapewnia jednorazowe wsparcie finansowe dla uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną nowy rok szkolny. Program PiS gwarantuje tym osobom 300 zł do przeznaczenia na zakup wyprawki w szkolnej. Aby otrzymać świadczenie, należy złożyć odpowiedni wniosek. Od 1 lipca można tu uczynić przez internet na dwa sposoby:

  • za pośrednictwem portalu Emp@tia
  • poprzez bankowość elektroniczną

Rodzice będą mogli składać wnioski w urzędach miasta lub gmin od 1 sierpnia 2019. Dokument może również złożyć prawy opiekun dziecka lub pełnoletnia osoba ucząca się. Do tej pory złożono już 1,21 mln wniosków online o przyznanie 300 zł na wyprawkę szkolną.

d70mnwj

Podziel się opinią

Share
d70mnwj
d70mnwj
Więcej tematów