Trwa ładowanie...
d4jq7nc

500+ biorą ludzie bez ambicji? Burza po słowach minister Elżbiety Rafalskiej

"Słuchać i służyć" - powtarzała Beata Szydło na początku kadencji. Jednak jej ministrom zdarzają się wypowiedzi, które tym słowom przeczą. Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska właśnie wywołała burzę swoim komentarzem na temat 500+ i ludzi, którzy biorą pieniądze z programu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Elżbieta Rafalska
Minister Elżbieta Rafalska (KPRM, Fot: P. Tracz/KPRM)
d4jq7nc

Program Rodzina 500+ działa od roku i wciąż jest przedstawiany przez PiS jako jedno z największych osiągnięć ekipy Beaty Szydło. Ale jest też ogromnym obicążeniem dla budżetu. Wydaje się, że ekipa rządząca chciałaby, żeby to obciążenie było choć trochę mniejsze.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska stwierdziła, że Ryszard Petru nie powinien brać środków z programu. I gdyby na tym skończyła, nie byłoby kłopotu. Ale minister postanowiła swój postulat uzasadnić.

d4jq7nc

- Liczyłam, że niektórzy wykażą się niezależnością i ambicją - stwierdziła. I choć komentarz był skierowany do lidera Nowoczesnej, równie dobrze może dotyczyć każdego. Wypowiedź minister zabrzmiała tak, jakby uważała ona każdego, kto bierze 500 złotych na dziecko za pozbawionego ambicji i zależnego.

d4jq7nc

Podziel się opinią

Share

d4jq7nc

d4jq7nc
Więcej tematów