Trwa ładowanie...
d103yjy
konkurs
09-03-2011 08:15

50 skrzypków zjechało do Poznania

50 skrzypków z Polski, Litwy, Czech, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Holandii weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę w Poznaniu VIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Georga Philippa Telemanna.

d103yjy
d103yjy

- Konkurs zakończy się 14 marca koncertem laureatów. W ubiegłym roku rywalizację wygrał Aleksander Daszkiewicz z Krakowa - przypomniał dyrektor festiwalu Sławomir Jarmołowicz.

W konkursie mogą uczestniczyć młodzi skrzypkowie, którzy nie skończyli 16 lat. Przewodniczącym jury będzie prof. Michał Grabarczyk. W jury, oprócz Polaków, zasiądą: Frantisek Novotny z Brna, Tatiana Liberova z Sankt Petersburga, Eszter Perenyi z Budapesztu oraz Jurgis Dvarionas z Litwy.

Rywalizacja została podzielana na dwie części: I etap obejmuje wykonanie jednej z 12 fantazji na skrzypce solo Georga Philippa Telemanna i dowolnego utworu na skrzypce z fortepianem lub skrzypce solo. W II etapie młodzi skrzypkowie muszą zagrać dowolną część koncertu skrzypcowego.

Honorowy patronat nad konkursem objął minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Pula nagród wynosi 20 tys. złotych.

Niemiecki kompozytor Georg Philipp Telemann (1681-1767) napisał około tysiąca suit orkiestrowych, wiele koncertów instrumentalnych i utworów kameralnych, około 2 tys. kantat; komponował także oratoria, msze, motety, pasje, psalmy, opery i pieśni.

d103yjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103yjy
Więcej tematów