Trwa ładowanie...

5. rocznica katastrofy smoleńskiej

Dziś przypada 5. rocznica katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M, który leciał na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się we mgle pod Smoleńskiem.

Share
5. rocznica katastrofy smoleńskiej
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergei Chirkov
d1lo6g5

Główne uroczystości odbędą się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Wezmą w nich udział między innymi prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz. O godzinie 8.41 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy.

d1lo6g5

O 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się msza w intencji tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku. Weźmie w niej udział między innymi prezydent oraz marszałek sejmu Radosław Sikorski.

Premier Ewa Kopacz będzie w Gdańsku na uroczystościach upamiętniających jedną z ofiar katastrofy - byłego działacza opozycyjnego, posła PO Arkadiusza Rybickiego. Jego imieniem zostanie nazwana szkoła podstawowa w Gdańsku Kokoszkach.

Pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej będzie uczczona też w sejmie. O 7.15 odbędzie się msza w sejmowej kaplicy. O 7.45 przedstawiciele Prezydium Izby złożą kwiaty przed tablicami upamiętniającymi posłów i senatorów oraz byłego marszałka sejmu Macieja Płażyńskiego.

W katastrofie zginęła para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie sejmu i senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR.

d1lo6g5

Podziel się opinią

Share
d1lo6g5
d1lo6g5
Więcej tematów