Trwa ładowanie...

46-latka skazana na 20 godzin prac społecznych za kradzież dwóch cukierków za 60 groszy

• 46-latka z Ustki została skazana za kradzież dwóch cukierków wartych 60 groszy

• Sąd wymierzył jej 20 godzin prac społecznych

• Kobieta cierpi na chorobę psychiczną

• Jej sprawa ciągnie się od stycznia i jest ponownie rozpatrywana

Share
46-latka skazana na 20 godzin prac społecznych za kradzież dwóch cukierków za 60 groszy
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Aleksey Pogrebnoj-Alexandroff
d26arfd

Kobieta została zatrzymana w styczniu w jednym ze sklepów w Ustce. Policjanci znaleźli w kieszeni jej kurtki dwa cukierki. Funkcjonariusze nie ukarali jej wtedy mandatem i chcieli, aby wytłumaczyła swoje postępowanie na komisariacie podczas przesłuchania. 46-latka nie stawiała się jednak na wezwania, dlatego sprawa trafiła do sądu. Policja w Słupsku tłumaczyła wówczas, że policjanci nie zdawali sobie sprawy z tego, że kobieta choruje na schizofrenię.

Wyrok i odwołanie

Elwira Z. została skazana w pierwszym procesie wyrokiem nakazowym na miesiąc ograniczenia wolności z obowiązkiem przepracowania 20 godzin w ramach prac społecznych. 46-latka nie wiedziała, że w jej sprawie toczy się jakiekolwiek postępowanie. Uświadomiła sobie ten fakt dopiero, gdy wyrok miał zostać wykonany

d26arfd

Wówczas napisała odwołanie od tej decyzji, do którego dołączyła paragon, dowodzący jakoby nie doszło do żadnej kradzieży oraz zaświadczenie o stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Sąd Okręgowy w Słupsku przychylnie rozpatrzył wniosek i uchylił poprzedni wyrok ze względów proceduralnych. Ale to nie koniec, bo proces właśnie został wznowiony przed kolejnym sądem.

Wznowienie procesu

- Zachodzi wątpliwość co do poczytalności obwinionej. Z tej przyczyny sąd dopuścił z urzędu dowód z opinii biegłego psychiatry - mówiła w Faktach TVN Danuta Jastrzębska z Sądu Okręgowego w Słupsku.

Sprawa została wznowiona w Sądzie Rejonowym w Słupsku we wtorek. Jak podaje Radio Gdańsk, sędzia Edyta Sokołowska zarządziła zbadanie Elwiry Z. przez biegłego psychiatrę.

Sąd odroczył dalsze prowadzenie procesu do stycznia 2017 roku. Kobiecie grozi więzienie lub grzywna

d26arfd

Podziel się opinią

Share
d26arfd
d26arfd
Więcej tematów