Trwa ładowanie...
d3unsct

450 tys. zł na pomoc dla dzieci z terenów objętych powodzią

Fundacja im. Stefana Batorego i Commercial Union Polska w ramach programu Kładka przeznaczyły 450 tys. zł. na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży z terenów objętych powodzią.

Share
d3unsct

Do 2 tys. zł. dofinansowania mogą uzyskać szkoły podstawowe i gimnazja, rady rodziców, komitety rodzicielskie, samorządy szkolne oraz instytucje społeczne z gmin czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Pieniądze można przeznaczyć tylko na działania bezpośrednio związane z opieką nad dziećmi. Może to być np. wycieczka szkolna, konkurs plastyczny, zajęcia w świetlicy szkolnej. Suma 2 tys. zł. może się wydawać niewielka, biorąc pod uwagę warunki warszawskie. Ale w małych miejscowościach na południu Polski można za nie zrobić naprawdę dużo - powiedział Marcin Polak z działu public relations Fundacji im. Batorego.

Pomoc w rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie zaoferowały lokalne organizacje pozarządowe. Uprościliśmy procedurę, tak aby pierwsze zajęcia zaczęły się już od połowy października - dodał Polak.

Wnioski o dofinansowanie należy przesyłać do 28 września. Szczegółowe informacje można uzyskać w Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie. (sm)

d3unsct

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3unsct
d3unsct
Więcej tematów