Trwa ładowanie...
d30gtuj
36 ofiar sylwestra w Szanghaju
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

36 ofiar sylwestra w Szanghaju

Do 36 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar paniki, która wybuchła w Szanghaju w tłumie osób czekających na pokaz noworocznych iluminacji. Ponad 40 zostało rannych. Prezydent Chin Xi Jinping zażądał od podległych mu służb, aby czyniły "wszystko, co w ich mocy", by wyjaśnić przyczyny tragedii i pomóc rodzinom ofiar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30gtuj

Większość ofiar śmiertelnych to studenci, młode kobiety i dzieci. Dziennik "Renminribao" podaje, że wśród ofiar zidentyfikowano trzech obywateli Tajwanu oraz jedną osobę z Malezji.

Trwa ustalanie przyczyn tragedii. Z relacji świadków wynika, że niedługo przed wybuchem paniki z położonego w pobliżu budynku, gdzie znajduje się bar, wyrzucano przypominające amerykańskie dolary noworoczne reklamy klubu. Część osób miała rzucić się do zbierania spadających banknotów.

d30gtuj

Pojawiają się też jednak doniesienia, że noworoczne odliczanie w historycznej dzielnicy Szanghaju - Bund - miało zostać odwołane już na tydzień przed ostatnim dniem 2014 roku, właśnie ze względów bezpieczeństwa. Informował o tym anglojęzyczny dziennik "Shanghai Daily".

W Szanghaju po tragedii na Bundzie odwołano wszystkie noworoczne imprezy.

d30gtuj

Podziel się opinią

Share

d30gtuj

d30gtuj
Więcej tematów