ycipk-380jxp
warszawa

32 osoby ranne w wypadku autobusu w Warszawie

32 osoby zostały ranne w wypadku autobusu miejskiego, który uderzył w słup latarni przy zjeździe z Mostu Poniatowskiego w Warszawie. Według ratowników, stan kilku osób może być ciężki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
32 osoby ranne w wypadku autobusu w Warszawie
ycipk-380jxp
Podziel się

Galeria

[

ycipk-380jxp
Podziel się

]( http://wiadomosci.wp.pl/powazny-wypadek-autobusu-w-warszawie-6038644438483585g )
Poważny wypadek warszawskiego autobusu

Podziel się

Około godz. 20. nadal były utrudnienia w ruchu. Nieprzejezdny był pas mostu w kierunku warszawskiej Pragi, ale usunięto już wrak autobusu. Korki tworzyły się też w całym centrum Warszawy.

ycipk-380jxp

Do wypadku doszło po godz. 17. Jak poinformował dziennikarzy rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski, kierowca autobusu (linii 117) był trzeźwy. Według jego relacji, jakieś auto zajechało drogę i autobus musiał gwałtownie skręcić w prawo. Wtedy uderzył w słup. Na razie nie wiadomo, jakie to było auto.

Apelujemy do osób, które przejeżdżały wówczas mostem, mają jakieś informacje lub coś widziały, by zgłaszały się na policję - powiedział Sokołowski.

W autobusie było tłoczno. Ratownicy mówili, że część pasażerów wpadła w panikę. Każdy prosił o pomoc. Dopiero po pewnym czasie się uspokoili - relacjonowali.

Na miejsce przyjechało 7 zastępów straży pożarnej. Dla rannych rozstawiono namiot medyczny; tam wyselekcjonowano osoby, które trzeba było zawieźć do szpitala w pierwszej kolejności.

ycipk-380jxp

Nie było osób wymagających natychmiastowej interwencji. Głównie mieliśmy do czynienia z urazami głowy, złamaniami i stłuczeniami. Każdy uraz komunikacyjny może jednak zagrażać życiu - podkreślił lekarz pogotowia ratunkowego Piotr Łukiewicz. Dodał, że stan ok. 10-30 proc. rannych można było określić jako ciężki.

Część osób wychodziła z wraku autobusu o własnych siłach, innych wynosili ratownicy i inni współpasażerowie - dodał.

Jak zaznaczają ratownicy, mimo że o tej porze na moście był duży ruch, tylko trzej kierowcy zatrzymali się, by pomóc rannym.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-380jxp

ycipk-380jxp
ycipk-380jxp