Trwa ładowanie...
d1lbnzo
d1lbnzo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

31 osób oskarżonych o udział w gangu

31 osób w wieku 19-48 lat stanie przed łódzkim sądem oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i wprowadzaniem na rynek znacznych ilości narkotyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lbnzo

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował w poniedziałek wydział II ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi - poinformował jej rzecznik Wojciech Górski.

Według prokuratury, część członków grupy zajmowała się produkcją narkotyków; inni je rozprowadzali. Gang działał w latach 2003 - 2005 przede wszystkim na terenie woj. łódzkiego. Przestępcy zaopatrywali dilerów także m.in. na Pomorzu i w województwach: świętokrzyskim i mazowieckim.

Grupą kierował 40-letni Adam R. pseud. Rogal. Został on zatrzymany w październiku 2005 roku. W okresie 2003-2005 gang wprowadził do obrotu co najmniej 53 kg amfetaminy, ponad 38 kg marihuany i 200 sztuk tabletek ekstazy.

Zatrzymanym grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

d1lbnzo

Podziel się opinią

Share

d1lbnzo

d1lbnzo
Więcej tematów