Trwa ładowanie...
d37gvuh

30 razy oszukali policję. Nie uwierzysz, co wymyślili...

Policja z Sycylii rozbiła grupę przestępczą, która dokonała ponad 30 napadów na banki w całych Włoszech poruszając się ambulansem. Złodzieje bez przeszkód uciekali karetką na sygnale. Aresztowano 25 osób - poinformowali policjanci.

Share
d37gvuh

W rezultacie długiego dochodzenia pod angielskim kryptonimem "Travelling riders" (podróżujący jeźdźcy) policja zlikwidowała gang, który miał swą główną siedzibę w mieście Enna na Sycylii, ale działał także w innych rejonach Włoch, od Kalabrii na południu po Lombardię na północy. W ciągu dwóch lat gang napadł na ponad 30 banków ograbiając je z co najmniej 600 tysięcy euro.

Na konferencji prasowej w Ennie poinformowano, że przestępcy poruszali się po całym niemal kraju ambulansem z nazwą fikcyjnej służby medycznej "Pomoc świętej Agaty"; to patronka Sycylii.

Pojazd zapewne ukradli, a następnie wymalowali na nim wymyślone hasło pogotowia ratunkowego. Podjeżdżali nim pod banki, dokonywali napadu, a następnie odjeżdżali na sygnale. Grupa miała wspólników w wielu rejonach Włoch.

d37gvuh

Podziel się opinią

Share
d37gvuh
d37gvuh
Więcej tematów