Trwa ładowanie...
IAR

30 osób rannych podczas antyrządowej manifestacji w Rzymie

Trzydzieści osób rannych, w tym jedna ciężko oraz kilkunastu zatrzymanych. To bilans starć, do jakich doszło w centrum Rzymu przy okazji manifestacji przeciwników polityki socjalnej rządu.
Share
30 osób rannych podczas antyrządowej manifestacji w Rzymie
Źródło: AFP, Fot: Filippo Monteforte
dj5m0ry

Protestowali bezdomni, bezrobotni i imigranci, a także członkowie ruchów, które nie chcą zgodzić się na budowę kolei dużych prędkości na północy kraju oraz amerykańskiego super radaru na Sycylii.

Manifestacja była zapowiada już od kilku dni, podobnie jak gotowość policji do stawienia czoła każdemu, kto chciałby ją zamienić w zajścia uliczne. Mimo obecności dwóch tysięcy funkcjonariuszy - w proporcji jednego na mniej niż dziesięciu demonstrantów - doszło do starć między policją i grupkami przygotowanych na nie wichrzycieli.

Przed gmachami ministerstw finansów, rozwoju gospodarczego i pracy obrzucili oni siły porządkowe najpierw owocami i jajkami, a potem butelkami i petardami. W odpowiedzi policja użyła gazów łzawiących i pałek.

Rannych jest 30 osób - 20 policjantów i 10 manifestantów. W ciężkim stanie odwieziono do szpitala mężczyznę, który nie zdążył wypuścić z ręki petardy. Przed zachodem słońca w mieście zapanował znowu porządek.

dj5m0ry

Podziel się opinią

Share
dj5m0ry
dj5m0ry
Więcej tematów