Trwa ładowanie...

3-letnia dziewczynka zmarła po wizycie u dentysty

3-letnia Finley Boyle zmarła w hospicjum po tym, jak w grudniu zapadła w śpiączkę na skutek zabiegu dentystycznego, któremu została poddana. Rodzice dziewczynki skierowali do sądu pozew przeciwko dentystce, którą oskarżają o zaniedbania i przyczynienie się do śmierci dziecka - podaje CNN.

Share
3-letnia dziewczynka zmarła po wizycie u dentysty
Źródło: Facebook
d1ld9l1

Jak powiedziała matka dziewczynki, pierwsza wizyta córki w gabinecie dentystycznym w miejscowości Kailua na Hawajach odbyła się w listopadzie. Dentystka zaleciła wówczas m.in. kanałowe leczenie czterech zębów dziecka.

Zabieg odbył się w grudniu. Dentystka podała dziewczynce środki znieczulające, które doprowadziły do zatrzymania akcji serca. Brak tlenu doprowadził do poważnego uszkodzenia mózgu 3-latki.

d1ld9l1

Finley zapadła w śpiączkę, z której już się nie wybudziła. Pod koniec grudnia dziewczynka została przeniesiona do hospicjum, gdzie niebawem zmarła.

Jak powiedział CNN, neurolog dziecięcy dr Gregory Yen, uszkodzenie mózgu dziewczynki było bardzo poważne; bez nadziei na poprawę. - Finley była w trwałym stanie wegetatywnym - powiedział.

Kilka dni przed śmiercią dziewczynki, jej rodzice złożyli w sądzie pozew przeciwko dentystce, która przeprowadzała zabieg. Oskarżają ją o zaniedbania, które miały doprowadzić do śmierci dziecka.

Źródło: CNN, WP.PL

d1ld9l1

Podziel się opinią

Share
d1ld9l1
d1ld9l1
Więcej tematów