Trwa ładowanie...

28-latek zgwałcił 11-letnią dziewczynkę. Kilka tygodni wcześniej wyszedł z więzienia

Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę podejrzanego o gwałt na 11-letniej dziewczynce. 28-latek kilka tygodni temu wyszedł z zakładu karnego - podaje TVN24.

Share
d4561ty

Do zdarzenia doszło w czwartek około 20.00 w Białogardzie (Zachodniopomorskie). 11-letnia dziewczynka wracała do domu od koleżanki, gdy nagle została zaatakowana przez mężczyznę. W pobliżu nie było żadnych przechodniów.

Dziecko zostało zgwałcone, doznało też licznych i poważnych obrażeń ciała.

Jak poinformował TVN24 Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, rodzice 11-latki zaczęli martwić się jej długą nieobecnością, postanowili jej poszukać. - Zadzwonili do córki. Telefon odebrał mężczyzna, który powiedział, że dziewczynka za chwilę wróci do domu - powiedział prokurator i dodał, że po tym telefonie mężczyzna odszedł.

d4561ty

Zakrwawioną 11-latkę znaleźli rodzice. Dziewczynka trafiła do szpitala. Jej stan nie zagraża życiu, jednak obrażenia, które odniosła, są liczne i poważne. Dziecko ma między innymi złamania kości głowy.

Na podstawie relacji dziewczynki i rodziców policja szybko dotarła do ewentualnego sprawcy. Jak się okazało, był to 28-letni mieszkaniec Białogardu, który 6 sierpnia wyszedł z zakładu karnego. Mężczyzna odsiadywał kilkuletnią karę za rozboje z użyciem przemocy.

Podczas przesłuchania 28-latek przyznał się do dokonania gwałtu, a swoje zachowanie tłumaczył tym, że wypił bardzo dużo alkoholu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, m.in. zgwałcenia osoby małoletniej i działania ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara co najmniej 5 lat więzienia.

Źródło: TVN24

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4561ty

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4561ty
d4561ty
Więcej tematów