Trwa ładowanie...

28. finał WOŚP. Impreza w Gdańsku pod ścisłą kontrolą po śmierci Pawła Adamowicza

Kontrola osobista, barierki, monitoring policji - tak ma wyglądać 28. finał Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy. To pierwsza impreza WOŚP od czasu śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.
Share
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. Jak będzie w Gdańsku?
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. Jak będzie w Gdańsku?Źródło: PAP
d39tokn

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". Gdański finał WOŚP ma odbyć się przy Europejskim Centrum Solidarności. Imprezę będą ochraniać policjanci z oddziału prewencji, drogówki, kryminalnego oraz wywiadowczego. W finale ma wziąć udział kilkanaście tysięcy osób.

"Sztab WOŚP zapewnia, że w tym roku podpisano umowę z profesjonalną firmą ochroniarską, koncesjonowaną przez MSWiA" - informuje "GW", podkreślając, że firma dbająca o bezpieczeństwo wydarzenia w Gdańsku w 2019 roku również posiadała koncesję. Podczas imprezy mają być również obecni dodatkowi ochroniarze.

Sam wstęp na scenę WOŚP będzie objęte szczególną ochroną. Przed wejściem na teren koncertów będą barierki, a potem ochroniarze będą przeprowadzać kontrole osobiste. Nie będzie można wnieść ze sobą m.in. szklanej butelki lub innych przedmiotów, które w tłumie mogą okazać się niebezpieczne.

d39tokn

Zobacz też: "To niegrzeczne i niesmaczne". Włodzimierz Czarzasty odpowiada Romanowi Giertychowi ws. Śmiszka i Biedronia

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na scenie Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy w gdańsku pojawi się Aleksandra Dulkiewicz. Prezydent miasta będzie również kwestować z pozostałymi wolontariuszami.

d39tokn

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas finału gdańskiej imprezy doszło do tragicznego zdarzenia. Prezydent miasta Paweł Adamowicz został ugodzony nożem na scenie przy Targu Węglowym. Natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł wielogodzinną i skomplikowaną operację. Pomimo wysiłku lekarzy Adamowicz zmarł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d39tokn

Podziel się opinią

Share
d39tokn
d39tokn
Więcej tematów