Trwa ładowanie...
d3wsn3i

27-latek wyprowadził ze sklepowej kasy ponad 40 tys. zł

27-letni Łukasz K. pracował w jednym ze sklepów odzieżowych przy ulicy Marszałkowskiej. Posadę tę uczynił dla siebie jeszcze bardziej dochodową, bo na przestrzeni kilkunastu miesięcy uszczuplił dochody sklepu o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pracując jako kasjer na podstawie paragonów klientów za zakupione towary dokonywał rzekomych zwrotów, a pieniądze z tego tytułu wkładał do własnego portfela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
27-latek wyprowadził ze sklepowej kasy ponad 40 tys. zł
(WawaLove.pl)
d3wsn3i

Ten przestępczy proceder nie ujrzałby być może światła dziennego, gdyby nie fakt, że do sklepu przyszła klientka, która chciała zwrócić zakupiony wcześniej naszyjnik. Mogła to zrobić tylko z paragonem, ale go nie miała. Nie miała, ponieważ nie dostała go od kasjera, który ją obsługiwał.

Po analizie przeprowadzonych transakcji okazało się, że 27-latek właśnie za pomocą niewydanych lub pozostawionych przez klientów paragonów dokonywał fikcyjnych zwrotów, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilały jego domowy budżet.

Potem pracownik sklepu na nagraniu z monitoringu zauważył jak kasjer wyjmuje pieniądze z kasy i wkłada 50 złotych do kieszeni spodni. Mężczyzna przyznał się, że od maja 2013 roku wyprowadził ze sklepowej kasy ponad 40 tys. zł. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

d3wsn3i

Podziel się opinią

Share

d3wsn3i

d3wsn3i
Więcej tematów