Trwa ładowanie...

27-latek wyprowadził ze sklepowej kasy ponad 40 tys. zł

27-letni Łukasz K. pracował w jednym ze sklepów odzieżowych przy ulicy Marszałkowskiej. Posadę tę uczynił dla siebie jeszcze bardziej dochodową, bo na przestrzeni kilkunastu miesięcy uszczuplił dochody sklepu o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pracując jako kasjer na podstawie paragonów klientów za zakupione towary dokonywał rzekomych zwrotów, a pieniądze z tego tytułu wkładał do własnego portfela.

Share
27-latek wyprowadził ze sklepowej kasy ponad 40 tys. zł
Źródło: WawaLove.pl
d4flvyb

Ten przestępczy proceder nie ujrzałby być może światła dziennego, gdyby nie fakt, że do sklepu przyszła klientka, która chciała zwrócić zakupiony wcześniej naszyjnik. Mogła to zrobić tylko z paragonem, ale go nie miała. Nie miała, ponieważ nie dostała go od kasjera, który ją obsługiwał.

Po analizie przeprowadzonych transakcji okazało się, że 27-latek właśnie za pomocą niewydanych lub pozostawionych przez klientów paragonów dokonywał fikcyjnych zwrotów, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilały jego domowy budżet.

Potem pracownik sklepu na nagraniu z monitoringu zauważył jak kasjer wyjmuje pieniądze z kasy i wkłada 50 złotych do kieszeni spodni. Mężczyzna przyznał się, że od maja 2013 roku wyprowadził ze sklepowej kasy ponad 40 tys. zł. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

d4flvyb

Podziel się opinią

Share
d4flvyb
d4flvyb
Więcej tematów