Trwa ładowanie...
db2zi2u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

25 turystów rannych w wybuchach na promie w Indonezji

25 turystów, głównie cudzoziemców, zostało rannych w dwóch eksplozjach, prawdopodobnie przypadkowych, na promie łączącym indonezyjskie wyspy - Bali i Lombok - poinformowały władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród 25 rannych są turyści m.in. z Francji, W. Brytanii, Włoch, USA i Australii
Wśród 25 rannych są turyści m.in. z Francji, W. Brytanii, Włoch, USA i Australii (AFP, Fot: FAIZ ABDILLAH)
db2zi2u

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Wśród poszkodowanych są turyści francuscy, brytyjscy, włoscy, amerykańscy, australijscy i nowozelandzcy. Jednostka płynęła z Sengigi na wyspie Lombok na Bali.

Według policji najprawdopodobniej eksplodowały zbiorniki z paliwem promu, na pokładzie którego znajdowało się 129 pasażerów.

- Nikt nie został poważnie ranny. Większość z 25 pacjentów nie odniosła poważnych obrażeń - powiedział lekarz szpitala, gdzie przetransportowano rannych. Obrażenia spowodowane były głównie przez odłamki szkła z wybitych okien.

Promy są głównym środkiem transportu wodnego w Indonezji, kraju leżącego na 17 tysiącach wysp. Wypadki są tu bardzo częste z powodu niezachowania wystarczających środków bezpieczeństwa.

db2zi2u

Podziel się opinią

Share

db2zi2u

db2zi2u
Więcej tematów