Trwa ładowanie...
d1bcup2

25-letni Artur Kuczera uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Szukają go od 3 tygodni

Mężczyzna uciekł 18 sierpnia z Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu i od tej pory rodzina nie ma z nim kontaktu. Artur Kuczera jest chory na schizofrenię paranoidalną i nie ma przy sobie leków. Nie ma też pieniędzy ani dokumentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwany Artur Kuczera ma 25 lat
Poszukiwany Artur Kuczera ma 25 lat (Dolnośląska Policja)
d1bcup2

Jak poinformowała nas rodzina poszukiwanego Artura Kuczery, mężczyzna ostatnio mieszkał w Oleśnicy Małej na Dolnym Śląsku. Do szpitala psychiatrycznego we Wrocławiu zgłosił się sam. W niedzielę 18 sierpnia tuż po godz. 19.00 uciekł z placówki.

- Szpitalna kamera ujęła tylko moment, gdy Artur wybiega ze szpitala i kieruje się w stronę muru. Nie przeskoczył przez niego, bo mur jest za wysoki. Jak wynika z notatki lekarza dyżurującego, nie ma potwierdzenia, że kuzyn opuścił szpital. Także według policji kamery na sąsiednich ulicach go nie uchwyciły - mówi Wirtualnej Polsce pani Iwona, kuzynka poszukiwanego 25-latka.

Mężczyzna nie zna Wrocławia. Może kierować się w stronę Oławy lub Siedlec, gdzie mieszkał z bratem. Choruje na schizofrenię paranoidalną, a od ucieczki ze szpitala nie przyjmuje leków. Nie ma ani dokumentów, ani pieniędzy. Jak twierdzi rodzina, może zagrażać sobie lub innym.

d1bcup2

Artur Kuczera - rysopis

Artura Kuczery poszukuje policja oraz Dolnośląskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przeszukuje działki, opuszczony szpital dziecięcy, parki oraz pustostany. Do akcji włączyła się też fundacja Na Tropie, która zbiera chętnych i w najbliższą sobotę organizuje poszukiwanie 25-latka we Wrocławiu.

Artur Kuczera ma 175 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i niebieskie oczy. Ma bujne włosy, kilkutygodniowy zarost lub brodę. W dniu zaginięcia był ubrany w białą koszulkę z krótkimi rękawami, niebieskie szorty z białymi lampasami i klapki.

Osoby, które widziały mężczyznę proszone są o kontakt z policją w Oławie przy ul. Kopernika 1, tel. (71) 381 72 14, numerem alarmowym 112 lub z fundacją ITAKA, tel. (22) 654 70 70.

d1bcup2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bcup2

Podziel się opinią

Share
d1bcup2
d1bcup2
Więcej tematów