Trwa ładowanie...
d17aw2q

25 dni wolnego na święta. Posłowie odpoczną od pracy w parlamencie

W tym roku wakacje posłów trwały aż 54 dni. Okazuje się jednak, że politycy odpoczną jeszcze więcej. Bo na przełomie grudnia i stycznia będą mieli świąteczną przerwę trwającą 25 dni. Do budynku Sejmu wrócą dopiero 10 stycznia 2018 roku. W tej głos zabrało CIS. "To wieloletnia praktyka" - czytamy w oświadczeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długa przerwa świąteczna posłów
Długa przerwa świąteczna posłów (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Mateusz Kudła)
d17aw2q

Kalendarz urlopowy posłów przygotował Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Po rekordowo długich wakacjach, które trwały blisko dwa miesiące, posłowie znów dostaną wolne.

Jak podaje "Super Express", na przełomie grudnia i stycznia posłowie będą mieli świąteczne wakacje trwające 25 dni. Ostatni dzień posiedzenia Sejmu zaplanowano na 15 grudnia. Posłowie wrócą cztery tygodnie później - 10 stycznia 2018 roku.

d17aw2q

"Praca posła to z jednej strony posiedzenia, z drugiej komisje sejmowe, z trzeciej wystąpienia w mediach, do których trzeba się przygotować, a do tego dochodzą działania lokalne. Wydaje mi się, że posłowie właśnie dłuższą przerwę powinni poświęcić na przygotowanie propozycji legislacyjnych czy lokalne interwencje" - tłumaczy Jakub Kulesza, Kukiz’15.

Komentarz CIS w sprawie urlopu posłów. "To wieloletnia praktyka"

Centrum Informacyjne Sejmu odniosło się do informacji dotyczącej aż 25-dniowej przerwy świątecznej parlamentarzystów.

"Obrady plenarne kończą się w tygodniu poprzedzającym Wigilię i zostaną wznowione tuż po święcie Trzech Króli. Taki tryb organizacji prac Izby jest wieloletnią praktyką i wynika m.in. z intensywności prac legislacyjnych w grudniu, w trakcie których ustalany jest budżet państwa na kolejny rok. Ponadto dla przykładu także na przełomie 2013 i 2014 r. przerwa wynosiła 25 dni" - czytamy w oświadczeniu.

d17aw2q

Rekordowe sejmowe wakacje polityków. Posłowie niczym nauczyciele

Aż 7 tygodni wakacji - z takiego wypoczynku skorzystali parlamentarzyści. Posłowie dostali aż 34 dni robocze wakacji, łącznie 54 dni. Z kolei Polacy na etacie mogą liczyć na 20/26 dni urlopu w ciągu roku.

Ale posłowie w czasie miesiąca urlopu dostają ok. 12 tys. zł brutto, a statystyczny obywatel zarobi średnio tylko 4,5 tys. zł brutto miesięcznie.

d17aw2q

Podziel się opinią

Share
d17aw2q
d17aw2q
Więcej tematów