Trwa ładowanie...
d15paso
d15paso
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

24 września wznowienie negocjacji izraelsko-palestyńskich

Negocjacje izraelsko-palestyńskie, mające na celu utrwalenie rozejmu w Strefie Gazy, zostaną wznowione w Kairze w najbliższą środę 24 września - poinformowali cytowani przez AFP przedstawiciele władz Autonomii Palestyńskiej i Egiptu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d15paso

- Egipt zaprosił delegacje palestyńską i izraelską na negocjacje do Kairu 24 września - powiedział palestyński urzędnik. Potwierdził to przedstawiciel władz egipskich.

Władze Egiptu pełnią w rozmowach rolę mediatora, gdyż Izrael uznaje rządzący w Strefie Gazy radykalny ruch Hamas za ugrupowanie terrorystyczne.

26 sierpnia Izrael i Palestyńczycy zawarli porozumienie o zawieszeniu broni po 50 dniach walk w Strefie Gazy. Umowa przewiduje podjęcie negocjacji w ciągu miesiąca, w celu omówienia najpilniejszych spraw, takich jak otwarcie portu w Gazie, odbudowa tamtejszego lotniska, czy wymiana palestyńskich więźniów za ciała poległych izraelskich żołnierzy.

d15paso

Negocjacje w Kairze mają doprowadzić w założeniu do stopniowego zniesienia izraelskiej blokady gospodarczej i wojskowej Strefy Gazy utrzymywanej od 2007 roku.

W trwających blisko dwa miesiące ostatnich walkach zginęło 2200 Palestyńczyków i 73 Izraelczyków. 11 tys. ludzi odniosło obrażenia.

d15paso

Podziel się opinią

Share

d15paso

d15paso
Więcej tematów