Trwa ładowanie...
d13tn6o

24. Finał WOŚP w Poznaniu. Zebrano dwa razy więcej pieniędzy niż przed rokiem!

• Za nami 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
• W Poznaniu kwestował m.in. prezydent Poznania
• Największy ze sztabów zebrał blisko 300 tys. zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
24. Finał WOŚP w Poznaniu. Zebrano dwa razy więcej pieniędzy niż przed rokiem!
(Urząd Miasta Poznania)
d13tn6o

W niedzielę, 10 stycznia w całej Polsce już po raz 24. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie było chyba miasta, gdzie zabrakłoby wolontariuszy kwestujących na zakup nowego sprzętu medycznego dla dzieci i zapewnienie lepszych warunków na szpitalnych oddziałach geriatrycznych.

W samym Poznaniu na ulice wyszło około 2,5 tys. wolontariuszy z puszkami. Jednym z nich był prezydent Jacek Jaśkowiak, który wraz z posłem Rafałem Grupińskim i dyrektorem artystycznym Teatru Polskiego Maciejem Nowakiem kwestował na ul. Święty Marcin.

Ile dokładnie udało się zebrać prezydentowi, nie wiadomo, podobnie jak to, ile pieniędzy zebrano w Poznaniu podczas całego niedzielnego finału. Dokładnie wyniki poznamy dopiero za jakiś czas, ale już pierwsze podliczenia wskazują, że suma będzie prawdopodobnie nawet dwukrotnie wyższa niż przed rokiem.

d13tn6o

- Podliczone puszki dają kwotę 292 497,15 zł – informował o północy największy sztab w mieście działający przy Politechnice Poznańskiej.

Przypomnijmy, że przed rokiem tuż po zakończeniu finału zebrana tu kwota wynosiła nieco ponad 141 tys. zł, ale po ostatecznym podliczeniu pieniędzy wyniosła o 30 tys. zł więcej.

Równie optymistyczne są doniesienia z pozostałych sztabów. W Klubie Krąg rok temu zebrano niespełna 67 tys. zł, w tym zaś ponad 109 tys. zł. Z kolei w sztabie przy Centrum Pomocy Inicjatyw Społecznych CREO podliczona wczoraj suma wynosiła 54 097 zł (do tego spora garść euro, dolarów i innych walut).

- Rekord został pobity totalnie. W najlepszym do tej pory finale ze stycznia 2010 roku zebraliśmy ciut ponad 39,5 tysiąca, a teraz sami widzicie – radośnie donoszą na Facebooku członkowie sztabu.

d13tn6o

Jak co roku wyjątkowo skutecznymi wolontariuszami okazały się golden retrievery. Trzydziestka sympatycznych psiaków i ich opiekunowie zebrali w sumie 43 347 zł!

52 tys. zł to suma, jaką przyniosły licytacje przedmiotów, które w niedzielę odbywały się w Centrum Kultury Zamek. Jak zwykle, najwyższą kwotę osiągnęło złoto-srebrno-bursztynowe serduszko przekazane przez policję. Aby je zdobyć, trzeba było zaoferować 28 tys. zł. To również kwota niemal dwukrotnie wyższa niż przed rokiem. Udało się ją osiągnąć dzięki porozumieniu dwóch licytujących pań, które postanowiły wspólnie przekazać pieniądze na zakup serduszka.

Część licytacji trwa jeszcze w Internecie, dlatego ostateczną sumę zebraną podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poznamy dopiero za jakiś czas.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d13tn6o

Podziel się opinią

Share
d13tn6o
d13tn6o