Trwa ładowanie...
d16yios

23. finał WOŚP w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

120 tysięcy wolontariuszy działających w 1500 sztabach w Polsce i w 50 za granicą. Wielka machina charytatywnej pomocy ruszy po raz dwudziesty trzeci. Od rana na ulicach będziemy spotykać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 23. finał WOŚP to zmiany również na ulicach Warszawy. Na utrudnienia mogą być narażone osoby podróżujące przez centrum miasta. Inaczej będzie kursować także komunikacja miejska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
23. finał WOŚP w Warszawie. Utrudnienia w ruchu
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d16yios

Czytaj także: Jurek Owsiak dla WP: w tym kraju każdy dostaje baty Łukasz Warzecha dla WP.PL: Cyrk Owsiaka, czyli nie dajmy się zwariować W związku z biegiem "Policz się z cukrzycą" zmiany planowane są wokół Placu Defilad i na Trakcie Królewskim. Dotyczy to autobusów oraz aut osobowych. W godzinach 13:30-15:00 wyłączone z ruchu będą: Plac Defilad, ulice: Złota, Jasna, Świętokrzyska. Mazowiecka, Królewska, Plac Piłsudskiego, Wierzbowa, Senatorska, Krakowskie Przedmieście i Ossolińskich.

Na udogodnienia mogą liczyć osoby zbierające pieniądze na WOŚP. Stołeczny magistrat przygotował dla nich całodobową niespodziankę - kwestujący wolontariusze, legitymujący się identyfikatorem, będą mogli poruszać się komunikacją miejską za darmo w pierwszej strefie biletowej.

Niewykluczone, że zmiany w ruchu wprowadzane będą także podczas wieczornego "Światełka do Nieba". Utrudnienia mogą wówczas dotyczyć ulicy Marszałkowskiej od Ronda Dmowskiego do Królewskiej.

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, pieniądze zbierane są dla dzieci i seniorów. Jeśli chodzi o pediatrię, to w szczególności chodzi o wparcie dziecięcej onkologii, kardiologii, pulmonologii i reumatologii. W przypadku seniorów - przede wszystkim o wparcie sprzętowe dla nowo powstających oddziałów geriatrycznych.

Jerzy Owsiak przypomniał, że od początku działalności Fundacji WOŚP, na zakup sprzętu medycznego poszło już prawie 600 milionów złotych. Tylko podczas ubiegłorocznego finału udało się zebrać 52,5 miliona złotych.

d16yios

Podziel się opinią

Share

d16yios

d16yios
Więcej tematów