Trwa ładowanie...

209 martwych lisów. Myśliwi pochwalili się pokotem, w sieci zawrzało

Portal koscierski.info opublikował zdjęcia z pokotu w Pażęcach, tradycyjnego obrzędu kończącego zbiorowe polowania. Fotografie przedstawiają myśliwych, ich rodziny, a nawet dzieci pozujące na tle ułożonych obok siebie lisów. Internauci nie kryli oburzenia i w często wulgarny sposób wyrażali swoją dezaprobatę.

Share
209 martwych lisów. Myśliwi pochwalili się pokotem, w sieci zawrzało
Źródło: koscierski.info
d1110o6

"Mordercy", którzy "szczycą się zabijaniem". Zdjęcia z pokotu w Pażęcach wywołały oburzenie internautów. Na fotografiach opublikowanych przez portal koscierski.info widać myśliwych, ich rodziny i postronne osoby (w tym dzieci), pozujące przy ułożonych obok siebie upolowanych lisach. Jak informuje portal, w trakcie piątego już zbiorowego polowania na Kaszubach ustrzelono 209 lisów, kunę i tchórza.

Myśliwi tłumaczą, że odstrzał jest konieczny do odbudowania populacji drobnej zwierzyny: zająców, kuropatw i bażantów. Jak tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl Józef Kitowski, organizator pokotu, "zwierzynie oddano tradycyjny hołd", a cały obrzęd odbył się z tradycyjnymi honorami. Portal koscierski.info podaje z kolei klasyfikację I Okręgowych Łowów na Lisy. Jej lider może pochwalić się ustrzeleniem 50 zwierząt.

d1110o6

Myśliwi nie mają ostatnio dobrej prasy. W mediach pojawiły się informacje o przypadkowych postrzeleniach. Głośno było między innymi o śmiertelnie rannym rowerzyście i wartym majątek arabskim koniu, który padł trafiony przez myśliwego. Tradycja pokotu budzi spore kontrowersjie nie tylko w związku z samą praktyką zabijania dzikich zwierząt, ale także ze względu na udział dzieci. Jak podkreślają uczestnicy polowań, ich pasja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. "U nas w rodzinie polował mój pradziadek, dziadek, ja i mój syn tez poluje, więc trudno żeby ukrywać to przed wnukiem" - tłumaczył reporterowi tvn24.pl Kitowski.

d1110o6

Podziel się opinią

Share
d1110o6
d1110o6
Więcej tematów