Trwa ładowanie...

20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Od 2013 roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto ustanowione uchwałą sejmu.

Share
20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Źródło: iStock.com
d2874vq

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka powstał z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Podczas pierwszych obchodów w 2010 roku, dzieci uczestniczące w festynie posadziły w parku pamiątkowe dęby i razem z władzami miasta wypuściły do nieba baloniki z marzeniami.* W 2013 roku sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.* Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Najważniejsze jest aby w tym dniu dostarczać najmłodszym radości. W wielu przedszkolach przygotowywane są specjalne atrakcje dla dzieci. W niektórych placówkach właśnie tego dnia odbywa się również pasowanie na przedszkolaka nowych podopiecznych.

O tym jak, dzieci czują się w przedszkolu, nie decydują tylko piękne sale i place zabaw. Kluczową rolę pełnią opiekunowie i wychowawcy przedszkolni, którzy z pasją prowadzą zajęcia dla dzieci. Obecnie już w przedszkolu stawia się na naukę języków obcych, rozwijanie wyobraźni, zajęcia ruchowe, muzyczne i plastyczne.

d2874vq

Podziel się opinią

Share
d2874vq
d2874vq
Więcej tematów