ycipk-kwngiv

19-latek zaginął. Nowe fakty. "Wysłał zdjęcie na Snapchacie"

Policja i rodzina wciąż poszukują 19-letniego Michała Rosiaka, który zaginął po krótkiej wizycie w nocnym klubie. Chłopak jakby zapadł się pod ziemię. Teraz w sprawie pojawiło się nowe nagranie z monitoringu oraz informacja o aktywności na telefonie komórkowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Rosiak zaginął
Michał Rosiak zaginął (Facebook.com)
ycipk-kwngiv

Michał Rosiak, student Politechniki Poznańskiej, w nocy z czwartku na piątek bawił się w centrum Poznania z trzema kolegami. Po północy wszedł do klubu nocnego Euphoria ze striptizem, gdzie przebywał kilkadziesiąt minut. Jak twierdzą koledzy 19-latka, został zaproszony przez jedną ze striptizerek na prywatny taniec, chociaż nie miał pieniędzy.

- Chwilę wcześniej chłopcy zostali zaproszeni na darmowego drinka. A każdy, kto był studentem, wie, że zaproszenie na darmowego drinka może skusić. Z racji tego, że żadna z tych osób nie pochodziła z Poznania, nie zdawali sobie sprawy, że wcześniej to miejsce było owiane złą sławą. Niestety skorzystali z propozycji - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Bartosz Weremczuk z biura detektywistycznego Weremczuk&Wspólnicy.

Michał wyszedł z klubu sam. Było krótko przed godz. 1 w nocy. Udał się w kierunku przeciwnym niż jego wynajmowane mieszkanie na Ratajach. Dotarł w okolice dworca autobusowego i kolejowego na Garbarach.

ycipk-kwngiv

Nagranie z autobusu linii 248

Na nagraniach z monitoringu widać, że zaginiony student idzie samotnie, spokojnie, z nikim nie rozmawia. - Nikt go nie gonił, nikt go nie zaczepiał, on się nie zataczał. Po prostu szedł - informował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Teraz w sprawie pojawiają się nowe wątki. Pierwszy z nich to nagranie z kamery nocnego autobusu linii 248, który mijał przystanek "Szelągowska".

"Na nagraniu wyraźnie widać siedzącego na przystanku Michała" - donosi "Gazeta Wyborcza". W tamtej chwili była równo godz. 1:36. Chłopak nie wsiadł jednak do środka, chociaż 248 to jedyny autobus kursujący przez "Szelągowską" o tak późnej porze. Z autobusu nikt też nie wysiadał.

ycipk-kwngiv

Kiedy pojazd po ponad godzinie znów tamtędy przejeżdżał, Michała nie było już na przystanku.

Kolejne nowe informacje dotyczą aktywności na telefonie Michała. Jak ustalili dziennikarze "Gazety Wyborczej", o godz. 2.41 z komórki 19-letniego studenta wysłano zdjęcie w aplikacji Snapchat. Była to jednak wyłącznie ciemna plama.

Zdaniem funkcjonariuszy, autorem fotografii był najprawdopodobniej właściciel telefonu, ponieważ do momentu włączenia aplikacji telefon nie zmienił położenia.

Komórkę 19-latka odnaleziono około godz. 5 rano. Ślad po Michale jednak się urywa.

ycipk-kwngiv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-kwngiv
ycipk-kwngiv