Trwa ładowanie...
d48r77g
d48r77g

19-latek ukradł samochód i wlókł właściciela na masce

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi Białej Podlaskiej. Mężczyzna nie dość, że usiłował ukraść wart ponad 30 tys. zł samochód, to jeszcze wlókł na masce pojazdu przez kilometr broniącego swojej własności właściciela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d48r77g

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek wieczorem w Białej Podlaskiej. 30-letni właściciel vw transportera przyjeżdżając do zakładu mechaniki samochodowej był pewien, że szybko załatwi sprawę. Ponieważ nie zastał nikogo w warsztacie, nie wyłączając silnika poszedł szukać mechanika na zaplecze.

Wracając zobaczył, jak do jego auta wskakuje młody mężczyzna. Ten próbując krzykiem odstraszyć złodzieja usiłował otworzyć drzwi pojazdu. Złodziej blokując je od środka wyjechał na ulicę. 30-latek nie dając za wygraną chwycił za maskę pojazdu i uczepiony jej jechał tak ok. kilometra ulicami miasta. W końcu sprawca poddał się. Zatrzymał samochód i uciekł. Na pomoc poszkodowanemu ruszył jego brat i syn mechanika.

W pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Właściciel pojazdu powiadomił policję. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Nie przyznał się do winy. Jak się okazało w trakcie zdarzenia był pijany. Miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna może odpowiedzieć również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

d48r77g

Podziel się opinią

Share

d48r77g

d48r77g
Więcej tematów