Trwa ładowanie...
dys2591

18 mln zł już na koncie Solorza-Żaka. Prezydent Wrocławia ma pomysł na "dziurę" przy stadionie

Wrocław do końca listopada był zobowiązany zapłacić Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi 18 mln złotych za prace prowadzone przy słynnej już „dziurze” obok Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Magistrat jednak ma już pomysł, jak wolną przestrzeń zagospodarować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stadion Miejski we Wrocławiu
Stadion Miejski we Wrocławiu (facebook.com/StadionWroclaw)
dys2591

O sprawie pisaliśmy już we wrześniu. Wrocławski magistrat kilkakrotnie starał się sprzedać działkę przy Stadionie Miejskim sukcesywnie obniżając jej cenę wywoławczą – w pierwszym przetargu wyniosła ona 80 mln złotych, a w piątym – już 55. Mimo bonifikaty chętni na zakup terenu nie znaleźli się, jednak miasto uznało, że nie będzie sprzedawać działki pod presją czasu i poczeka na stosowną propozycję.

Jednocześnie do 30 listopada na konto biznesmena Zygmunta Solorza-Żaka miało wpłynąć 18 mln złotych. To efekt umowy, jaką zawarło z nim miasto, które zobowiązało się wykupić udziały Solorza w Śląsku Wrocław oraz zapłacić za prace, które firma Polsat Nieruchomości prowadziła na działce znajdującej się przy nowym stadionie. Pierwotnie miała tam bowiem stanąć galeria handlowa, z której zysk miałyby płynąć na utrzymanie piłkarskiego Śląska. Solorz wycofał się z tej inwestycji i wszelkimi kosztami obciążył magistrat.18 mln, które należne są Solorzowi, miasto pozyskać miało właśnie ze sprzedaży „dziury”.

Prezydent Rafał Dutkiewicz wpadł jednak na pomysł, jak zagospodarować teren przy stadionie. I zapowiedział, że powstanie tam nowy park technologiczny. Zdaniem prezydenta, sukces istniejącego już we Wrocławiu parku technologicznego skłania do podjęcia decyzji o budowie drugiego takiego obiektu w mieście. Szczegóły całego przedsięwzięcia mają być znane w najbliższym czasie.

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów