Trwa ładowanie...
d48c15t

17-letnia Patrycja znów zaginęła. Nowe informacje w sprawie ucieczki nastolatki

Odnaleziona przez niemiecką policję 17-letnia Patrycja Zawadzka znowu jest poszukiwana przez rodzinę. Policja potwierdziła Wirtualnej Polsce, że nastolatka uciekła z ośrodka dla nieletnich w Dolnej Saksonii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwana Patrycja Zawadzka ma 17 lat
Poszukiwana Patrycja Zawadzka ma 17 lat (Facebook.com, Fot: archiwum prywatne)
d48c15t

Ani polska, ani niemiecka policja nie szukają w tej chwili 17-letniej Patrycji. Nastolatka była poszukiwana w Niemczech od kwietnia i została znaleziona w poniedziałek w miejscowości Bersenbrück w Dolnej Saksonii. Policja umieściła ją w Ośrodku dla Młodzieży do czasu odebrania jej przez matkę. Zanim do tego doszło, 17-latka uciekła. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Potwierdzamy, że nastolatka uciekła z ośrodka. Nasze czynności związane z zaginięciem zostały zakończone w chwili, kiedy otrzymaliśmy informacje o jej odnalezieniu - powiedziała Wirtualnej Polsce podkom. Marta Sulowska, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, która zajmuje się tą sprawą. - Jeżeli rodzina ponownie zgłosi zaginięcie nastolatki, wznowimy jej poszukiwania - dodała.

Policja podaje, że na razie nie ma ponownego zgłoszenia od matki dziewczyny. Z kolei jedna z wolontariuszek grupy "Zaginieni przed laty", która zajmowała się poszukiwaniem nastolatki w Niemczech, poinformowała Wirtualną Polskę, że matka dziewczyny, pani Zuzanna, jeszcze dzisiaj zmierza pojawić się na policji i dokonać niezbędnych formalności.

d48c15t

Pojechała do chłopaka

Patrycja jest poszukiwana przez policję od wtorku 23 kwietnia. Wtedy dziewczyna wyjechała z rodzinnej miejscowości Szelków koło Warszawy. Miała udać się do chłopaka, który mieszka na stołecznej Białołęce. To znacznie starszy od niej mężczyzna o imieniu Artur.

- Jeszcze tego samego dnia Patrycja zadzwoniła do mnie, płakała i mówiła do kogoś z kim była, że "nigdzie nie jedzie". Ten telefon mnie przeraził i natychmiast zgłosiłam zaginięcie córki na policji - powiedziała Wirtualnej Polsce Zuzanna Sierańska, mama nastolatki.

Niepokojący telefon z Berlina

Drugi i ostatni raz kontakt z rodziną Patrycja nawiązała w czwartek 25 kwietnia rano. Zadzwoniła do mamy z nieznanego telefonu z dworca kolejowego Ostbanhof w Berlinie, który obsługuje połączenia dalekobieżne. Zanim pani Zuzanna zapytała, gdzie córka jest, ta rozłączyła się. Mama 17-latki zadzwoniła na niemiecki numer, który jej się wyświetlił.

d48c15t

- Okazało się, że to telefon jakiejś kobiety, Niemki. Zauważyła na dworcu płaczącą dziewczynę. Podeszła do niej i zapytała, czy nie potrzebuje pomocy. Patrycja poprosiła ją o to, aby mogła skorzystać z telefonu. Tłumaczyła, że jej telefon nie działa - powiedziała Wirtualnej Polsce pani Zuzanna.

Jak twierdziła właścicielka telefonu, dziewczyna była na dworcu z mężczyzną. Wtedy po raz ostatni mama rozmawiała z Patrycją. Od tej pory nie miała z nastolatką kontaktu.

Rysopis dziewczyny

Patrycja ma 152 cm wzrostu, 50-52 kg, zielono-szare oczy, włosy jasny blond. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo jasna karnacja.

Źródło: Facebook.com

Osoby, które wiedzą, gdzie może przebywać 17-latka, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa Wola, tel. (22) 603 94 50 lub 112.

d48c15t

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48c15t

Podziel się opinią

Share
d48c15t
d48c15t
Więcej tematów