Trwa ładowanie...
d4kpprt
RMF FM

15-latka chciała wstąpić do ISIS. Zaatakowała niemieckiego policjanta

• Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy dworcu kolejowym w Hanowerze, podczas kontroli dokumentów
• Policjant sprawdzający dokumenty 15-latki pochodzenia marokańskiego został przez nią zaatakowany nożem
• Jak informują niemieckie media, dziewczyna chciała dołączyć do Państwa Islamskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
15-latka chciała wstąpić do ISIS. Zaatakowała niemieckiego policjanta
(Telepolis)
d4kpprt

Do zdarzenia doszło przy dworcu kolejowym w Hanowerze, gdzie lokalny patrol przeprowadzał kontrole dokumentów. Wówczas jeden z policjantów został zaatakowany przez 15-latkę pochodzenia marokańskiego, kiedy próbował ją wylegitymować. Dziewczyna wyjęła nóż kuchenny i zaatakowała oficera.

Według rzecznika prasowego policji, oficer był bez szans na obronę. Pomogli mu dopiero inni funkcjonariusze, znajdujący się na miejscu zdarzenia. Zanim zdążyli z interwencją, 15-latce udało się ugodzić policjanta w szyję. Jego obrażenia były bardzo groźne. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Według informacji niemieckich mediów powodem ataku była chęć przyłączenia się do dżihadystów, walczących w szeregach ISIS. Dziewczyna nie mogła jednak opuścić Niemiec. „Berliner Zeitung” podaje, że 15-latka przed przyjazdem z matką do Niemiec mieszkała przy granicy turecko-syryjskiej, gdzie miała trafić na członków Państwa Islamskiego. W Hanowerze posługiwała się niemieckim paszportem.

d4kpprt

Podziel się opinią

Share
d4kpprt
d4kpprt
Więcej tematów