Trwa ładowanie...
dasvk79

15 cywilów opuści bazylikę w Betlejem

Jeszcze w poniedziałek, 15 cywilów ma opuścić Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem - poinformował palestyński bojownik przebywający w bazylice. Palestyńczyk podkreślił, że decyzję tę podjęto na prośbę Jasera Arafata i przedstawicieli Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Oznaczać to może - zdaniem obserwatorów - zakończenie trwającego od 26 dni oblężenia bazyliki w Betlejem.

dasvk79
dasvk79

W rozmowie telefonicznej z agencją Reutera, Palestyńczyk powiedział, że kolejne 30 osób wyraziło wolę opuszczenia bazyliki, jednak czekają na ostateczną decyzję palestyńskiego przywódcy. Poddamy się woli Arafata, bez względu jak ciężka dla nas będzie - oświadczył rozmówca Reutera. Agencja AFP poinformowała, że wojsko izraelskie zastrzeliło dziś 30-letniego Palestyńczyka, ukrywającego się w Bazylice Narodzenia Pańskiego. W nocy w wyniku izraelskiego ostrzału rannych zostało dwóch innych Palestyńczyków.

2 kwietnia ponad 200 Palestyńczków, w tym 30 uzbrojonych ukryło się w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem przed oddziałami izraelskimi okupującymi palestyńskie tereny Zachodniego Brzegu. W Bazylice przebywa również około 30 zakonników - franciszkanów, prawosławnych Greków i Ormian.

Izraelczycy twierdzą, że wśród Palestyńczyków są terroryści i żądają ich kapitulacji. Palestyńczycy chcą z kolei, aby umożliwiono im wyjazd do Strefy Gazy. (aka)

dasvk79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dasvk79
Więcej tematów