Trwa ładowanie...
x-news/TVN 24

14-letni chłopiec miał ponad 5 promili alkoholu we krwi. Był nieprzytomny

• W miejscowości Skała (pow. krakowski) policja została wezwana do jednego z mieszkań • Policjanci zastali w nim 3 pijane osoby, w tym 14-latka, który był nieprzytomny • Chłopiec trafił do szpitala, a badania wykazały ponad 5 promili alkoholu w jego krwi
Share
14-letni chłopiec miał ponad 5 promili alkoholu we krwi. Był nieprzytomny
Źródło: youtube
d13dn51

W miejscowości Skała, policja została wezwana na interwencję w sprawie zakłócania ciszy nocnej. W mieszkaniu, do którego trafili, funkcjonariusze znaleźli 3 mężczyzn, w tym bardzo młodego, 14-letniego chłopca, który był pijany do nieprzytomności. Mężczyźni chcieli go odprowadzić do domu.

Policjanci wezwali karetkę, a 14-latek został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Badanie krwi wykonane na miejscy wykazało, że stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 5 promili, co wiązało się z bezpośrednim zagrożeniem życia chłopaka.

- Na razie ustaliliśmy tylko, że 14-latek spożywał alkohol ze swoimi znajomymi. Nie znamy pochodzenia trunku. Będziemy ustalać, czy młodzi ludzie kupili go w sklepie czy jest to może alkohol domowej produkcji - dodaje Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. Sprzedaż nieletnim alkoholu jest w Polsce nielegalna, a sprzedawcy, który mógł sprzedać ten alkohol grozi odpowiedzialność karna.

d13dn51

Podziel się opinią

Share
d13dn51
d13dn51
Więcej tematów